Jak zhubnout zadek – dřepujte a běhejte

0
3207

Kdo by nechtěl mít hezky tvarované pozadí? Všude slyšíme, že to je přesně to, co se mužům na ženách líbí. Jak ale docílit toho, abychom zhubli přesně tam, kde to nejvíc potřebujeme?

Znáte to, podíváte se na zákusek a hned Vám přibyde pár kilo navíc? Některé ženy s tím mají větší problémy, některé menší, ale hezky vytvarovaný zadeček chceme všechny.

Upravte své stravovací návyky

Když chcete zhubnout na zadečku, budete muset upravit jídelníček. Bez toho to nepůjde. Je to celkem jednoduché, žádná věda.

 • Omezte cukr – vynechte ze stravy sladkosti, přestaňte sladit kávu i čaj, zapomeňte na zákusky apod.
 • Omezte tuky – ze stravy se snažte vyřadit nezdravé tuky. Tučné maso, uzeniny, čipsy ale i tučné sýry a velké množství ořechů
 • Vybírejte složené sacharidy – na sacharidy si dejte pozor, ale nevynechávejte je úplně. Důležité je, abyste konzumovali takové sacharidy, které Vašemu tělu něco dají. Jezte celozrnné pečivo, rýži, ovesné vločky atd.
 • Dopřejte si dostatek kvalitních bílkovin. Nechcete přece přijít o svalovou hmotu, ale mít pěkný a pevný zadeček. Bílkoviny nalezneme například v mase – přednost dejte bílému, jezte méně tučné kysané mléčné výrobky, méně tučné sýry, tofu, vejce, šmakoun apod.
 • Jedna z nejdůležitějších zásad je, že musíte jist pravidelně. Pokud nezavedete pravidelnost do Vašeho stravovacího režimu, nikdy nezhubnete ani na zadečku ani jinde. Tělo se uvede do úsporného režimu a naopak bude ukládat.
 • Snídejte! Vstaňte raději o pár minut dříve, ale vždy se nasnídejte. Dodávejte tělu správné živiny, aby mělo dostatek energie pro cvičení a zároveň dostatek bílkovin, aby mělo z čeho tvarovat pozadí.
 • Jezte dostatek zeleniny – dodá Vám vlákninu, vitamíny i vodu. Navíc zelenina má velmi nízkou energetickou hodnotu, tudíž ji můžete téměř neomezeně.
 • Přidejte pohyb – pokud chcete formovat zadeček, musíte pohyb vhodně zaměřit přesně na tyto partie, ale nejen na ně.

Jaký pohyb vybrat?

Při formování zadečku volíme dřepy, schody a běh. To je to nejlepší, co nám zadeček opravdu zformuje. Pokud máte k dispozici schody třeba doma, ještě lépe. Chůze do schodů je také velice vhodná pro vytvarování a zhubnutí zadečku, ale i stehen.

Pokud jste dosud necvičili, musíte začít pomalu. Nepřežeňte začátek, protože jinak budete mít svůj cíl opět v nedohlednu. Tělo se bude muset dost dlouho vzpamatovávat. A budete muset začínat od začátku.

Vhodné posilování

Zatínejte – zní to neuvěřitelně, ale zatínání hýžďových svalů opravdu funguje. Výhodou je, že zatínat můžete kdykoliv a kdekoliv a ani Vás u toho nikdo nemusí vidět. Díky tomu můžete cvičit svoje hýžďové svaly v autě, v práci u PC, v autobuse nebo třeba ve frontě v hypermarketu.

Běhejte – začněte pravidelně běhat. Ze začátku stačí 2 – 3x týdně a začínat můžete i svižnou chůzí. Postupně, jak se bude Vaše kondička zlepšovat, můžete zrychlovat a přidávat. Dejte tomu dostatek času a uvidíte, že běh přinese své ovoce.

Dřepujte – na formování zadečku a stehen mají dřepy úžasný vliv. Navíc dřepů je více druhů. Můžete zkusit hluboké dřepy. Zvednou Vám povislý zadeček. Dřepy můžete dělat kdykoliv a kdekoliv. Začínejte dvěma sériemi a v každé sérii udělejte 20 dřepů.

Pokud máte problém udělat kvalitní dřep, pořiďte si závěsný posilovací systém. Díky němu se dřepy dělají mnohem snáz. Nebo vyzkoušejte dřepy o zeď s velkým balónem za zády.

Využijte schody – opět výborné jak na zadeček, tak na stehna. Chodit můžete, kolikrát denně chcete. Přestaňte používat výtah a raději jděte po schodech. Opět ale pozor na to, abyste to nepřepískli. Vždy dejte tělu nějaký den oddech, aby se mohlo zregenerovat.

Spalujte i posilujte

Pokud chcete, abyste zhubli na zadečku, musíte zhubnout všude. Musíte spálit tuk. Tělo hubne celé a nejde, abyste zhubli jen určité partie. Tak to prostě nefunguje. Díky běhu budete mít dostatek aerobního pohybu, takže tuky budete spalovat hezky rovnoměrně. Důležité také je, abyste si zpevnili svaly na hýždích.

Jestliže nespojíte zdravé stravování, aerobní pohyb a posilování, nikdy nedocílíte hezkého zadečku.

Jaké další možnosti máte?

 • Eliptický trenažér
 • Rotoped
 • Stepper
 • Zakopávání

Posilovacích a formovacích cviků na zadeček a stehna je velké množství. Když chcete, aby byly Vaše cviky efektivní, začínejte pomalu a pozvolna a jako první upravte svůj jídelníček.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here