Krabičková dieta – Jak funguje

0
3081

Stále hodně lidí tápe a neví o výživě zhola nic. Hledáme na internetu různé zaručené diety, ze kterých jsme nakonec jen nešťastní, jelikož nám nepomůžou. Máme hlad nebo nám chybí naše oblíbené potraviny. Chytáme se každé, byť nesmyslné nabídky, na rychlé zhubnutí. Bohužel, nakonec jsme opět na začátku. Co s tím?

Máte za sebou spoustu redukčních diet a kila se Vás drží jako klíště. Co takhle zkusit krabičkovou dietu? Je spousta firem, které se krabičkové dietě věnují a jídlo Vám dovezou až domů nebo do firmy. Pozor si jen dejte při výběru, abyste nenaletěli. Jde o to, že jídlo v krabičkách by mělo být zdravé, výživné a čerstvé. Bohužel někteří podnikavci se chytli možnosti vydělat na lidech velké peníze, a nabízené produkty nejsou kvalitní. Nejlépe se vydělává na nešťastných lidech. A co si budeme říkat, lidé s nadváhou či obezitou, nešťastní většinou jsou.

Pokud jste ale objevili ověřenou nebo Vašimi známými ozkoušenou firmu, která se krabičkami zabývá, pak se není čeho bát.

Obsah článku

Jak to probíhá

Většinou to funguje tak, že vyplníte na webových stránkách dané firmy dotazník, kde vypíšete Vaši adresu, jaký typ jídelníčku si přejete a nějaké další informace, které firma požaduje. Ve správně fungující firmě by to mělo dále probíhat tak, že Vás budou zpětně kontaktovat. Měli by s Vámi probrat Vaše možnosti, případně zdravotní problémy či alergie. Pokud tomu tak není, informujte se Vy. Jde o Vaše zdraví.

Po vyplnění všech důležitých údajů Vám budou pravidelně, v předem domluveném čase, dodávat krabičky s jídlem na celý den. Vy už se pak nemusíte o nic starat a místo přípravy jídla, se můžete věnovat třeba sportování. Díky tomu bude efekt vidět rychleji.

Žádná dieta Vás nespasí

Pokud budete mezi krabičkami dodávat kalorie například v podobě zákusků či sušenek, pak nečekejte, se kilogramy půjdou dolů. Nic není zadarmo a nic není tak jednoduché, jak to může na první pohled vypadat, nebo jak některé firmy slibují. I v případě, že krabičkovou dietu přesně dodržíte, je potřeba, abyste zařadili do svého života i sport. Je nezbytné vyvážit příjem a výdej. Pokud chcete hubnout, pak by výdej energie měl být o něco málo vyšší než příjem.

Jde to i jinak

Pokud jste nenašli ve svém okolí žádnou důvěryhodnou firmu, která dodává krabičky s jídlem, je možné si krabičkovou dietu udělat po svém. Stačí Vám, když si pořídíte vodotěsné krabičky a budete si jídlo připravovat sami doma. Pokud budete připravovat vše najednou, ušetříte tím spoustu času.

Velkou výhodou domácí krabičkové diety je, že přesně víte, jaké potraviny jste použili. Můžete kombinovat taková jídla, která máte rádi.

Ne každý ale výživě rozumí. Pokud máte strach, že Vám budou chybět nějaké důležité živiny, můžete navštívit odborníky na výživu a poradit se. I zde si dejte pozor, na koho se o radu obrátíte. Nevěřte zaručeným tipům na internetu, jak jednoduše zhubnete bez toho, aniž byste jedli zdravě a hýbali se.

Vhodné i pro maminky na mateřské dovolené

Krabičkovou dietu mohou využít i maminky na mateřské dovolené. Nemusí si hned objednávat krabičky od nějaké firmy. Mohou si jídlo připravovat samy doma. Navíc pokud mají v blízkosti třeba kamarádku na mateřské, mohou se v přípravě jídla střídat.

Firmy se Vám přizpůsobí

Máte nějaký zdravotní problém? Potravinovou alergii, cukrovku a podobně? I tak můžete využít krabičkovou dietu. V dnešní době, se firmy snaží vyjít svým zákazníkům vstříc a jsou schopni Vám Vaše krabičky upravit. Opět zde platí – vybírejte ověřené a prověřené firmy, kterým důvěřujete. Pokud si nejste jisti, konzultujte vše s dalším odborníkem na výživu, případně s Vaším lékařem.

I zde platí pravidelnost. Krabičky nesmíte vyprázdnit všechny najednou, ale hezky si je rozdělit a jíst v určitých časových intervalech. Jen pak bude zajištěn vyvážený příjem živin pro Vaše tělo a Vy konečně začnete hubnout.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here