Jak snadno zjistíte, že nemáte nadváhu?

0
2050

Také patříte k lidem, kteří mají pocit, že trpí nadváhou? Pokud ano, pak není nic jednoduššího než si provést jednoduchý test. Pomůže vám k tomu BMI kalkulačka.

Co je BMI hodnota?

BMI index je v poslední době hodně sledovaným ukazatelem. Dbají na něj i odborní výživoví poradci a lékaři. Jedná se o údaj, který porovnává tělesnou hmotnost člověka s jeho výškou a věkem. U každého jedince záleží na tom, v jaké fázi života se nachází, obecně se však dá podle naměřených hodnot indikovat, zda trpí nadváhou či obezitou, nebo je naopak abnormálně hubený a je třeba zvýšit hmotnost vhodnou stravou a změnou životního stylu.

Jak funguje kalkulátor BMI?

BMI kalkulačka je poměrně jednoduchým nástrojem. Může si ji vyzkoušet každý z vás, dá se bez problémů najít na internetu. V zásadě stačí zadat pravdivé údaje o vaší hmotnosti, stáří a tělesné výšce. Kalkulátor vám pak naměří určitou hodnotu. Tu si porovnáte v tabulce a zjistíte, zda spadáte do skupiny obézních lidí, případně jste v normálu.

Máte vysoký BMI index? Navštivte lékaře

Výsledky online BMI kalkulačky jsou samozřejmě jen orientační. Pokud ale naměříte příliš vysokou či naopak podprůměrnou hodnotu, je na místě kontaktovat výživového poradce, případně lékaře. Odborníci vám provedou důkladnější vyšetření, na jehož základě dojde k úpravě jídelníčku, potažmo životního stylu.

Žijete jen jednou!

BMI index není radno podceňovat. I sebemenší nadváha může mít za následek významné zdravotní komplikace. Bez snahy o regulaci tělesné hmotnosti lidé často trpí třeba cukrovkou, onemocněním kloubů, ale i vnitřních orgánů. V nemálo případech jsou právě špatný BMI index a nezdravá životospráva příčinou předčasného úmrtí. Proto je dobré jednou za čas BMI kalkulačku využít. I orientační údaje mohou být zásadní pro vaše zdraví, fyzickou i psychickou pohodu.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here