Zamilujte se do Raw stravy

0
5519

Každý z nás určitě alespoň jednou v životě držel dietu, a snažil se, ať už čistě kvůli svého vzhledu nebo ze závažnější zdravotních důvodů , aby shodil pár kil. Zhubnout a následně si pak svou váhu udržet je leckdy nadlidský výkon. Nemusíte však zoufat, máme pro vás zcela jednoduché řešení, řešení s názvem raw strava. Že jste tento pojem ještě nikdy neslyšeli? My vám rádi vysvětlíme, oč vlastně jde.

Raw strava neboli živá strava

Pojem raw strava nebo chcete-li raw food, znamená v překladu živá strava nebo také syrová strava. Jsou to v podstatě „syrové“ potraviny, které neprošly tepelnou úpravou, tedy nebyly zahřáty nad teplotu 45°C. Je dokázáno, že syrová strava, na rozdíl od tepelně upravených pokrmů, obsahuje nesrovnatelně větší množství vitamínů, enzymů, minerálů a dalších kvalitních živin. Teplota nad 45 stupňů spolehlivě zničí většinu tělu prospěšných látek a vitamínů, a tak je pro lidský organismus tepelně upravený pokrm daleko méně přínosný, než živá potravina.

Vyznavači raw stravy se nazývají vitariání a jejich jídelníček obsahuje zejména plody ovocných stromů, zeleninu, čerstvé bylinky, oříšky a nejrůznější semínka, z nichž jmenujme například hit současné doby – chia semínka. I když neprošla raw strava tepelnou úpravou, neznamená to, že by vitariáni neměli na výběr z různých pochutin. Na e-shopu vitasvět.cz naleznete širokou škálu raw pokrmů, z mnoha například tyčinku RAW ENERGY z kakaových bobů, jenž neprošly procesem pražení, a proto tyčinka splňuje všechny zásady moderního zdravého raw stravování.

Raw strava vám změní život!

Raw strava sebou přináší řadu nesporných výhod, neznamená to však, že bychom se museli ze dne na den stát zarputilými vitariány. Stačí, když do svého jídelníčku zařadíme každý den o trochu více živých pokrmů, čímž si tělo na nový přístup začne nenásilně zvykat. Kromě přirozeného úbytku tělesné hmotnosti sebou přináší raw strava řadu dalších výhod, mezi které patří čistá a zářivá pleť, díky silnému detoxikačnímu účinku živých pokrmů, dále získáme více energie a pozitivní nálady a blahodárný vliv má raw strava také na kvalitu a hustotu vlasů, což především ocení ženy.

Vitasvět – ráj vitariánů

Kromě vlastní zahrady, kde můžeme získat poměrnou část raw sravy, najdeme tyto pokrmy i na e-shopu www.vitasvet.cz, což je e-shop zaměřený na zdravou výživu, stravování a na zdravý životní styl. Předností tohoto internetového obchodu je rozmanitost a bohatost produktů, a proto zde samozřejmě nesmí chybět ani raw strava, které je dokonce věnována samostatná kategorie.

Přestaňte svůj organizmus trápit nezdravými pokrmy a zkuste to trochu jinak! Díky raw stravě bude tělo i duše v dokonalé harmonii. Proč ničit tepelnou úpravou látky, jenž jsou našemu tělu prospěšné!

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here