Jak zhubnout 5 kilo

0
3334

Otázka váhy nás trápí celý život. Většinou se touto problematikou zabývají ženy. Již od mala slýchávají, že by neměly být tlusté, že si mají udržovat stabilní váhu. Otázka správné tělesné hmotnosti, se nemusí týkat jen osob, které trpí obezitou. Tělesná hmotnost, se může týkat i ostatních žen a mužů, kteří přibrali jen pár kilo.

Většinou zjistíme, že jsme nějaké to kilo přibrali na oblečení. Nejhorším obdobím pro přibírání na váze jsou Vánoce. Po vánočních svátcích většina z nás zjistí, že přibrala. Mnohdy v tomto období přibereme až pět kilo. Do popředí se tak dostává otázka – Jak zhubnout pět kilo?

V hlavě neustále přemýšlíme nad tím, jak zhubneme. Klademe si stále dokola otázku jak zhubnout pět kilo? Většinou bychom chtěli do měsíce nabraných pět kilo zhubnout. V duchu si říkáme, dá se za měsíc zhubnout pět kilo? Ano za měsíc můžeme zhubnout pět kilo.

Musíme jen dodržet správné zásady pro hubnutí. Pokud se tedy rozhodnete zhubnout za měsíc pět kilo, musíte si v první řadě uvědomit, že to znamená zhubnout přibližně 1,2 kg za jeden týden v měsíci. Reálné je zhubnou o 1,2 kg za týden, ale od prvního dne diety musíte jet na sto procent. Opravdu je nutné při hubnutí jet na sto procent, čím více budete procenta snižovat, tím méně se vám podaří zhubnout.

Možná bychom chtěli hubnout rychleji, ale pokud nechcete, u hubnutí dosáhnout jojo efektu je vhodné dodržovat určitá pravidla. Rozhodně není správné při dietě trápit se hladovkou. Ano, hladovkou zhubnete, ale docílíte, jen jojo efektu. Takže po zhubnutí zase velice rychle přiberete na váze. Pokud ovšem dodržíte rozumná pravidla, můžete v průběhu 30 dnů zhubnout pět kilo.

Jak zhubnout pět kilo – zásady

● Zrychlení metabolismu

Pro hubnutí potřebujete zrychlit funkci metabolismu v těle. Dosáhnete toho sportem, procházkami, pohyb. Čím více pohybu, tím rychlejší metabolismus. Metabolismus vám pomůže zhubnout zhruba o 1-2 kila.

● Pohyb

Při hubnutí zařaďte do svého týdenního programu cvičení. Aspoň dvakrát až třikrát týdně navštivte fitness centrum, bazén či aerobik. Cvičte 45 minut a hned se vám bude rychleji hubnout.

● Jídelníček

Bez změny jídelníčku a stravovacích návyků nezhubnete. Omezte příjem sladkého jídla, tuků a přidejte více zeleniny. Dostatečně pijte, voda zahání pocit hladu.

● Denní konzumace zeleniny a ovoce

Nejméně tři krát denně snězte ovoce či zeleninu. Doplní Vám energii a napomůže procesu hubnutí.

● Voda

Denně vypijte dva litry čisté vody.

● Přílohy

V průběhu hubnutí nejezte přílohy. Vynechejte z jídelníčku bílé pečivo, brambory. Zdvojnásobte příjem zeleniny.

● Vážení

Važte se pouze 1 krát za týden. Tím zjistíte, jak vám hubnutí jde. Denním vážením byste se jen ničili v případě nezdaru.

Na závěr je vhodné doporučit, abychom se chválili za každý úspěch hubnutí. Posílí to motivaci i chuť dietu dodržet.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here