Jak zatočit s banálními zdravotními potížemi? Vsaďte na šetrná fytofarmaka

0
1214

Účinná a zároveň bezpečná léčba, to je zřejmě sen snad každého pacienta, ať již jej sužuje obyčejná rýma nebo vážnější onemocnění. Řešení nabízejí tzv. fytofarmaka založená na působení přírodních molekul, na jejichž výzkum se zaměřuje společnost Phyteneo. A dosahuje obdivuhodných výsledků.

Bradavice, rýma, kašel, zažívací obtíže – typické problémy, které tu a tam postihnou snad každého. Zahnat je můžeme několika způsoby včetně těch velmi agresivních, které v lidském organismu mnohdy napáchají více škody než užitku. Šetrnější řešení bezesporu nabízejí tzv. fytofarmaka.

Co jsou fytofarmaka?

Obor zvaný fytofarmaceutika se zabývá výrobou léčiv z rostlin, popřípadě pouze z jejich částí. Hlavní předností fytofarmak tak je, že jsou oproštěné od jakýchkoliv umělých látek.

Přírodní versus syntetická léčiva

Léčiva se obecně dělí na přírodní a umělá (syntetická). Hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, že rostliny v syrové podobě na rozdíl od léčiva syntetického z valné většiny neobsahují jedinou účinnou látku. Syntetické zdravotní prostředky pak danou látku obsahují nejenom v čisté podobě, ale i vyšší koncentraci, která zároveň samozřejmě zvyšuje i jejich účinnost.

Problém syntetických léčiv

Problémem syntetických léčiv je ovšem skutečnost, že obsahují další většinou opět syntetické látky, které mohou stát za vznikem nežádoucích a vedlejších účinků, jež bývají mnohdy horší než samotné symptomy choroby. A to se pak pohybujeme v začarovaném kruhu. Na místě poté je položit si otázku, co chceme: léčit se účinně a rychle, nebo pomaleji a šetrně? Odpověď bohužel není vždy jednoznačná. V některých případech ale ano.

Použití fytofarmak

Fytofarmaka každopádně zastupují druhou skupinu. Nabízejí šetrnější, ale ne vždy rychle účinnou léčbu. Pro léčení tzv. banálních chorob, jako jsou rýma či zažívací potíže, které tu a tam přepadnou každého, by ale měla být jsou jasnou volbou. Proč tělo zatěžovat umělými látkami, když si s neduhy poradí správně zvolené bylinky a jejich kombinace?

Fytofarmaka na rýmu, kašel i bradavice

Na čistě přírodní bázi tak můžete mít různé doplňky stravy a kosmetické přípravky. Velmi účinná se fytofarmaka ukazují při léčbě bradavic či zánětech ucha. Šetrně zatočí s rýmou i střevními obtížemi. Zatímco jedna pročišťují střeva, jiná prospívají vlasům. Velmi účinné jsou i přípravky na přírodní bázi proti vším. Obzvláště pro děti jsou fytofarmaka jasnou volbou.

Podpůrná léčba vážnějších onemocnění

Stejně tak samozřejmě mohou posloužit jako podpůrná léčba vážnějších onemocnění. Užívání fytofarmak ale vždy konzultujte s lékařem, protože nemusí být vyloučena interakce s jinými léčivy, jež užíváte.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here