Efektivní hubnutí – Nedaří se Vám stále zhubnout? Poradíme Vám jak hubnout efektivně a trvale

0
1816

Každý den chodíte běhat, obden chodíte do posilovny, dřete opravdu poctivě, ale jediné co jste zatím zaznamenali, jsou větší svaly? Kila nejdou a nejdou dolů a Vy už nevíte, co s tím. Vypracovaná postava je sice mnohem hezčí, ale podkožní tuk stejně nenechá svaly vylézt na povrch.

Jak hubnout efektivně? Jak docílit toho, aby se spaloval tuk a tělo bylo hezky vyrýsované? Už Vás to pomalu přestává bavit, protože si nevíte rady, jak ten nechtěný tuk „rozpustit“.

Změňte svoje myšlení!

Jestliže chcete zhubnout, musíte se na hubnutí dívat jinak. Ne jako na nutné zlo, ale spíš jako na něco, co Vám zlepší život a budete se cítit lépe. Pokud se totiž budete na hubnutí dívat jako na něco, co MUSÍTE VYDRŽET, a pak až zhubnete, tak zase budete mít klid, nikdy se Vám to nepovede. Respektive, povede, ale nebude to trvalé.

Hubnutí nesmí mít středem Vašeho života

Hubnete a nedaří se Vám? Hubnutí podřizujete celý svůj život a už nemyslíte na nic jiného? Chyba! Pokud je hubnutí střed Vašeho života, tělo se dokáže „zaseknout“ a hubnout nebude. Psychika dokáže opravdu velké divy. A jak se říká – hubnutí začíná v hlavě.

Srovnejte si své myšlenky

Přemýšlejte. Proč chcete zhubnout? Necítíte se dobře? Jste po porodu a máte kila navíc? Nebo ze zdravotních důvodů? Bolí Vás klouby? Máte problémy s dechem? Ať už jsou Vaše důvody k hubnutí jakékoliv, hubnutí se nesmí stát vším. Nesmíte mu podřídit celý život, ale musíte se naučit ho začlenit do běžného života.

Změňte životní styl!

Když chcete zhubnout, musíte se změnit. Respektive změnit svůj životní styl. Nedržte žádné nesmyslné diety, které Váš problém vyřeší jen krátkodobě. Způsobí Vám mnohem závažnější problémy, než je nadváha. Lepší způsob, jak zhubnout, a hlavně, jak zhubnout efektivně a trvale, je změnit své stravovací návyky.

Víte, co Vám pomůže a co naopak uškodí?

Na našem trhu existuje velké množství různých doplňků stravy. Některé mohou Vaše snažení podpořit a některé Vám mohou pořádně zkomplikovat život.

Hubnoucí čaje – pokud si vyberete sypané, kvalitní čaje, mohou Vám pomoci nastartovat metabolismus. Nečekejte ale zázraky.

Hubnoucí koktejly – nabízejí, že zhubnete bez cvičení a omezení se v jídle. Tyto koktejly dokáží pěkně potrápit. Mohou Vám rozházet metabolismus. Navíc nedodají dostatek potřebných živin.

Sacharidové a proteinové nápoje – za předpokladu, že budete cvičit a upravíte stravování, Vám mohou pomoci.

Prášky na hubnutí – těm se raději obloukem vyhněte. Mají spoustu vedlejších nežádoucích účinků a s hubnutím většinou stejně nepomohou. Alespoň ne s tím trvalým.

Tabletky na hubnutí (doplňky stravy) – na trhu jích je velké množství. Obsahují zelený čaj, kofein, acai berry, chrom, a další složky. Při úpravě životního stylu mohou pomoci, ale citlivějším jedincům mohou také škodit.

Mýty ve výživě

Nejezte pečivo

Jeden z nejvíce známých mýtů. Pečivo (to celozrnné) obsahuje složené sacharidy, které tělu dodávají energii. Navíc obsahuje také vlákninu, kterou tělo potřebuje.  Pokud jíte kvalitní celozrnné pečivo v přiměřeném množství, tak se ho rozhodně bát nemusíte. Toto platí i o přílohách – brambory, rýže apod. (pozor si dejte pouze na obyčejné těstoviny a knedlíky)

Poslední jídlo v 17:00 hodin

Další ze zavedených „nesmyslů“. Toto platí pouze, pokud půjdete spát v osm hodin večer. Poslední jídlo by mělo být asi 2 – 2,5 hodin před spaním. Pokud večeříte v 17:00 a spát jdete ve 22:00, dejte si ještě ve 20:00 něco lehkého.

Když nebudu jíst, zhubnut

Velký omyl. Jíst musíte pravidelně alespoň 5x denně. Pokud jíst nebudete, tělo se postupně dostane do „úsporného režimu“ a budete ukládat na horší časy.

Jak tedy začít s efektivním hubnutím?

Začněte jíst pravidelně a nepřejídejte se. Když budete jíst často (třeba i po 2 hodinách), zrychlí se metabolismus a budete spalovat rychleji.

Dodržujte také pitný režim. Při hubnutí se uvolňují toxické látky, které se musí z těla odplavit. Pokud nebudete pít dostatečné množství tekutin, nezhubnete. Zanášíte si ale tělo odpadem.

Jezte hodně zeleniny a přiměřeně ovoce. Zeleniny se doporučuje minimálně 400g denně. Snažte se jíst zeleninu ke každému jídlu (samozřejmě až na výjimky)

Hýbejte se. Vyberte si takový sport (pohyb), který Vás bude bavit. Zároveň vybírejte také aerobní cvičení, které Vám pomůže spalovat tuky.

Když změníte své stravovací návyky a přidáte vhodný pohyb, přebytečných kil se brzy zbavíte. Navíc to bude napořád.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here