Dieta do domu – hezký nápad jak pomoci lidem zhubnout

0
2370

Firma Dieta do domu sídlící v Brně vznikla původně proto, jelikož její majitelka Jana Šamlotová nemohla najít vhodné stravování pro sebe a svou rodinu. Proto se rozhodla, že založí firmu, která bude dodávat jídla lidem až do domu. Založila firmu s hezkým cílem. Má pomáhat lidem stravovat se zdravě, pravidelně a tím docílit zhubnutí. Nápad je to velice hezký. Krabičková dieta jako taková, pokud se sestavená správně, opravdu může pomoci lidem zhubnout.

Vybrat si můžete z následujících programů:

 • Fit – redukční a udržovací
 • Gurmán – redukční a udržovací
 • Mini – dietní skladba pokrmů
 • Detox – očistný program

Kdy a kde dostanete jídlo

Firma nabízí po celém Brně rozvoz jídel zdarma. Což je příjemné zjištění. Některé firmy si za rozvoz účtují nemalé peníze. Můžete si vybrat, jestli si jídlo necháte dodat mezi 16. a 18. hodinou na další den, nebo jestli si ho necháte dodat v aktuální den mezi 7. a 9. hodinou. Jednoduše řečeno. Jídlo na středu si můžete nechat dovézt buď v úterý navečer, nebo až ve středu ráno. Případně si ho můžete sami vyzvednout na adrese firmy.

Kdo připravuje jídelníčky

Firma Dieta do domu se snaží ke všem přistupovat individuálně. Jídelníčky sestavuje výživová poradkyně Hana Marešová, která se výživě věnuje od roku 2008.

Jídelníček

Pokud si chcete prohlédnout jídelníčky, musíte si je stáhnout do Vašeho PC. Škoda, že to není lépe vyřešeno. Člověk by se rád podíval, co nabízejí, přímo na webu.

Velké mínus vidím v tom, že na stránkách si nemůžete prohlédnout skutečné fotky pokrmů, které firma připravuje. Pak je to trošku risk, si krabičky objednat. A za malé peníze nejsou.

Co by chtělo vylepšit

Celkově je webová prezentace trochu chudší. Přece jen si zákazník většinou vybírá a objednává přes internet, proto by zde mělo být co nejvíce informací, které zákazníka přesvědčí, že to je přesně to pravé, co pro sebe potřebuje.

Navíc pozitivních recenzí je také velice pomálu, což je škoda.

Dieta do domu, je velice pozitivní a účelná firma, která se snaží lidem pomáhat. Bohužel není k dispozici moc informací, podle kterých by se dalo hodnotit, jestli je jídlo dostačující energeticky a hlavně, jak také vypadá a chutná.

Nejste z Brna? Nevadí

To, že nebydlíte nebo nepracujete v Brně, nevadí. Firem, které dodávají dietu do domu je mnohem více. V každém trošku větším městě naleznete nějakou firmu, která se krabičkovou dietou zabývá.

Při vybírání dodavatele si ale dávejte pozor, abyste vybrali správně.

Na co si dát pozor při vybírání firmy

 • Dodává firma jídla v přesně domluvený čas?
 • Je jídlo chutné?
 • Je jídlo vyvážené a pestré?
 • Jsou potraviny čerstvé?
 • Jaké úpravy potravin firma upřednostňuje při výrobě pokrmů?
 • Pozor, aby energetická hodnota připravovaných jídel nebyla nižší než 5tis. kJ
 • Obsahuje jídlo dostatek zeleniny (doporučuje se 400g na den) – zvažte si dodaná jídla. Sami uvidíte, kolik navážíte.
 • Při hubnutí (a nejen při něm), by mělo být zajištěno dostatek kvalitních bílkovin. Proto si pohlídejte, jestli máte v jídle kvalitní libové maso, sýry, mléčné výrobky apod. Pokud je to samá zelenina, ovoce, luštěniny a brambory, bílkovin tam asi moc nebude.
 • Dodává firma potraviny s nižším GI? Pokud máte v jídelníčku samé bílé pečivo, tak od takové firmy raději rychle utečte.
 • Pozor na použité ryby. Vyžadujte tuňáka, lososa, halibuta či ze sladkovodních ryb například pstruha. Pokud firma stále zařazuje jen nekvalitního pangase, je zde něco v nepořádku. Pangas neobsahuje téměř žádné esenciální MK.
 • Dbejte na to, aby v krabičkách od Vašeho dodavatele nebyl cukr. Takže pokud se tam objevují často sladké koláče, růžné tyčinky s tučnou a sladkou polevou apod., raději se rozlučte a rychle utečte. Takováto firma Vám spíš než pomůže, uškodí.

Krabičková dieta je dobrý úmysl a opravdu může za určitých podmínek fungovat. Jen si vždy ověřte, od koho se rozhodnete odebírat.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here