Cvičení a posilování jako prevence před nemocemi

0
3264

Nemocem předcházet cvičením? Proč by ne!

Mnoho lidí radši sáhne po nějakém farmaceutickém přípravku než aby začali veškerým nemocem předcházet. Přitom je to tak jednoduché. Imunitní systém každého člověka lze chápat jako sval. Jakmile si svoje svaly hýčkáte, vůbec je nenamáháte a neprocvičujete, pak časem ochabnou a to velmi znatelně. Pak přijde chvíle, kdy potřebujete zabrat, potřebujete fyzickou sílu, jenže ono to nejde. Svaly zakrněly a začnou hned bolet. A přesně na tomhle systému funguje imunitní systém. Proto jsou děti tak strašně nemocné než si vytvoří protilátky na všechny typy klasických nemocí.

Cvičením ke zdraví

Imunitní systém závisí na správné koordinaci všech orgánů v těle. Jakmile se člověk dostane do stresu a dlouho se trápí, pak tato negace postihne i jeho vnitřní tělo a vyvede ho z rovnováhy. Člověk je najednou náchylnější ke všem nemocem, je slabý a vyčerpaný. Pravidelným cvičením zlepšujete životní styl, namáháte orgány v těle i většinu svalů. Ty většinou budou první dny až týdny bolet, ale zvyknou si. Začnou růst a posilovat.

Pokud šla doteď jakákoliv fyzická námaha mimo Vás, potom musíte začít velmi pozvolně. Pár cviků každý den a pomalu si přidávat. Úplně nejhorší je se první dny odrovnat. To způsobí nerovnováhu a tělu spíše uškodíte. Máte čas. Doteď jste necvičili, tak stačí postupovat pomalu.

Jak se donutit pravidelně cvičit nebo posilovat

Cvičení doma má jednu velkou nevýhodu, jste tam sami a nejdete s davem. Proto třeba většina žen dává přednost aerobiku, protože jsou v kolektivu a donutí je to vydat maximum sil. Dále mají motivaci tam chodit kvůli poklábosení s kamarádkama a podobně. Doma se můžete motivovat akorát tím, že si zakoupíte něco, co bude symbolizovat pocit cvičení. Tohle může zajistit speciální oblečení na cvičení. Nakupte si fitness oblečení, ve kterém budete doma pravidelně cvičit nebo posilovat. Jakmile se do toho obléknete, dostanete chuť jít cvičit. Je to malá psychologická motivace, která kupodivu funguje.

Někomu ale ani tohle nestačí. Další rada je, abyste cvičení brali vážně. To znamená udělat si v počítači tabulky a tréninkový program. Vždycky po cvičení si odškrtnete co jste udělali a co Vás čeká zítra. Najednou uvidíte výsledky na papíře a začne Vás to bavit. Můžete třeba přesedlat i na speciální fitness doplňky v podobě stravy. Určitě Vám to dodá potřebnou energii a chuť k tomu jít cvičit.

Posilování pro náročnější

Další možností je spíše posilovat. Cvičení je takové komplexnější, při kterém dáváte zabrat i plicím a srdci. Posilování je náročnější činnost. Většinou totiž zabíráte jenom určitou část těla a ostatní zůstanou neprocvičené. Doporučujeme zajít do posilovny a nechat si poradit od experta, který Vám pomůže předpřipravit tréninkový program na míru. Možná Vás to donutí chodit do posilovny mezi kolektiv, kde poznáte další lidi. Hlavně nebudete muset kupovat vybavení domu a budete platit vždy jen za návštěvu fitness centra.

Jelikož je posilování velmi náročné, hlavně zezačátku, je vhodné tělu trochu pomoci. Můžete zakoupit speciální přípravky jako proteiny, gainery nebo kreatin. To dodá tělu speciální látky vhodné pro posilování a Vy tak rychleji uvidíte výsledky. Mezi další výhody těchto přípravků patří třeba kvalitnější regenerace svalů po zátěži a hlavně jejich ochrana proti nadměrnému poškození.

Tento článek je komerční sdělení

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here