8 rad, jak si užít každý den!

0
583
  1. Obsah článku

    Ráno dělá den

A přesně tím se řiďte. Jaké máte rádi rána vy? Přispíte si raději déle? Tak proč se trápíte ranním vstáváním a chozením na jógu, když pak zíváte až do oběda? Než půjdete spát, nachystejte si vše, co ráno potřebujete, nastavte kávovar na ranní rychlou kávičku a vyrazte do práce hezky odpočatě.

  1. Cestování rovná se peklo?

Ranní špička umí pěkně potrápit. Ať již sedíte v autě či autobuse, namísto naštvaného civění z okénka využijte čas ke vzdělání. Pusťte si podcast či na cestu přibalte knihu o něčem zajímavém, užitečném nebo veselém.

  1. Ach, ta dopolední únava!

Pakliže nejste dopoledne ve své kůži, chybou bývá to, že se nenasnídáte, či zvolíte nevhodné složení jídla a vynecháme důležité makroživiny. Pokud ráno nestíháte či nemáte hlad, přibalte si do kabelky třeba jablko a toust se sýrem a jakmile to půjde, dodejte vašemu tělu energii.

  1. Jeden rychlý oběd, prosím

Jezení u počítače a ve spěchu se stalo trendem! Bohužel však se špatné stravování podepisuje na našem těle, psychice i komunikaci s okolím. Vezměte to naopak a zkuste se s kolegy v práci domluvit na společných obědech, kdy si poctivě dáte svoji půl hodinu, proberete novinky, zasmějete se a objednáte si něco opravdu dobrého!

  1. Nekonečné odpoledne v práci

Někdy je právě odpolední čas tím nejdelším, kdy koukáte každou chvíli na hodinky a těšíte se domů. Tak stop! Nenechejte svůj čas utíkat mezi prsty čekáním a sněním, jak je za oknem hezky a co všechno byste dělali raději, než seděli v kanceláři. Každou hodinu se protáhněte, dostatečně pijte a usmívejte se na kolegy či zákazníky. Když dáte svému mozku informaci, že jste v práci vlastně rádi, je vědecky dokázáno, že vám ji pak vrátí pocitem, že tomu opravdu tak je.

  1. Udělejte sobě či jiným radost

Podržte někomu dveře, usmějte se, či podarujte nějakým originálním dárkem. Například taková fotka na skle je nevšední varianta k těm klasickým, například na hrníčku. Nebo si foto dárek dopřejte sami! Na světě je přece tak krásně!

  1. Narovnejte se!

Problém dnešní doby je shrbenost nad mobilem, počítačem či pod tíhnou moderních kabelek přes rameno. Navíc díky zdánlivé dokonalosti napříč sociálními sítěmi si neustále snižujeme vlastní spokojenost se sebou a své sebevědomí. Což se mimo jiné promítne i do držení těla. Narovnejte záda, vypněte hruď a zvedněte hlavu. Budete působit více sebevědomě. A co více, také se tak budete cítit!

  1. Večerem den nekončí

Každého nás po návratu z práce či školy čeká fůra povinností, ale není škoda pak padnout unaveně k televizi a zabít další večer jako ty ostatní? Udělejte to jako Italové, žijte! Jděte do kina, ven, cvičit či se potkávejte s přáteli. Nečekejte na víkend jako na spasení. Každá maličkost se počítá a poskládá z vašeho života mozaiku radostí, příjemných zážitků a chvilek strávených s úsměvem.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here