Co je potřeba k hubnutí?

0
2167

Víte, co je přáním každé ženy? Pokud tipujete najít si muže svých snů, jste na omylu. Největším ženským přáním je totiž moct bez omezení jíst a přitom nepřibírat. Jen málo žen je spokojených se svou váhou a drtivá většina z nich aspoň jednou v životě vyzkouší nějakou dietu.

Hubnutí je takový celosvětový trend. Každoročně přichází dvě velké vlny – v lednu v rámci novoročních předsevzetí a pak na jaře kvůli postavě do plavek. A už dávno to není jen ženská záležitost, hubnou i muži.

Někdy není potřeba shazovat kila

Nadváha škodí zdraví. U lidí trpících obezitou se zvyšuje riziko srdečních onemocnění, obvykle mívají i vyšší cholesterol, trpí diabetem, bolestmi kloubů a dalšími potížemi. Zdravotní problémy jsou tedy pádným důvodem pro hubnutí. Mnoho lidí ovšem touží po shození několika kil docela zbytečně. Jak jste na tom vy, si snadno ověříte pomocí indexu tělesné hmotnosti (BMI). Jste-li tabulkově v pořádku, možná by vám úplně postačilo zařadit pár pravidelných pohybových aktivit pro zpevnění svalů.

Dieta nestačí

Pohybu se nevyhnete, ani když toužíte po shození kil. Tím, že přestanete jíst, se jich nezbavíte. Tedy možná ano, jenže pouze dočasně. Jakmile se vrátíte k původní stravě, navrátí se vám i kila a pravděpodobně ještě s bonusem navíc. Nesmyslné diety často paradoxně vedou k přibírání. Cílem k trvalému účinku je kompletní změna stravy, ale rozhodně ne vynechávání jídla. Při hubnutí se můžete najíst dosyta, důležité je vybírat správné potraviny.

Klíčem k překrásné postavě ovšem není být o pět kilo lehčí. Hezké tělo dělají pevné svaly a ty nelze získat jinak než poctivým cvičením, ať už je to v poslední době tolik diskutovaný crossfit, nebo obyčejné běhání a domácí procvičování problémových partií.

Doplňky stravy mohou napomoci

Na trhu je celá řada doplňků stravy, které slibují shodit kolikrát i deset kilo za měsíc. Tomu nevěřte. Sice vám mohou pomoci zhubnout, ale bez úpravy jídelníčku a pohybu to stejně nepůjde. Kdo chce hubnout a má dostatečnou vůli, žádné zázračné pilulky nepotřebuje.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here