Chcete mít zdravé děti? Hlídejte si, aby měly dostatečný přísun vitamínů a dalších důležitých látek

0
1708

České děti ve značné míře trápí obezita, v tomto směru bohužel už léta patříme k evropské špičce. Dalším problémem je ale naopak i nedostatečná výživa, v níž chybí látky, které jsou nesmírně důležité pro zdravý růst.

Vitamíny C a D – základ pro zdraví vašich dětí

Pokud chcete, aby vaše děti byly zdravé a netrpěly v mládí či v pozdějším věku různými zdravotními neduhy, je nutné se zaměřit na kvalitu jejich stravy. Nejde ani tak o množství, ale právě o to, aby ve stravě byly vitamíny, minerály a další složky, bez nichž se lidský organismus neobejde. Za řadou onemocnění, alergií, ale třeba i častých zlomenin končetin stojí právě nevhodná strava.

Pro správný vývoj dětí je podstatný například přísun vitamínu C, pomáhá totiž k posílení imunitního systému. Dětem do jídelníčku zařaďte ovoce a zeleninu s vysokým obsahem „céčka“.

Ve stravě se má nacházet i dostatečné množství vitamínu D. Ten rovněž přispívá k posilování imunity člověka. Jeho nedostatek se projevuje například zvýšenou náchylností na nemoci dýchacích cest, chřipku apod.

Tip: Hledáte zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc poskytují ochranu a pomoc? Najdete je i ve vašem krají (například ZDVOP Královéhradecký).

Nejste spokojeni s přísunem z běžné stravy? Zařaďte dětem do jídelníčku doplňky

Tyto a další důležité látky se dají do těla vpravit nejen pomocí běžné stravy. Jsou k tomu vhodné i různé doplňky ve formě tablet. Pro děti od útlého věku se hodí kupříkladu přípravek Vibovit Junior (http://www.vibovit.cz/produkty/junior-produkty/). Jde o cucavé tablety, které dětem dodají kromě vitamínů C a D také železo (přispívá k růstu nehtů a vlasů) či jód, díky němuž se správně rozvíjí nervová soustava.

Tablety jsou určené pro děti od věku 4 let. Jako doplněk stravy jsou dobrým pomocníkem k zajištění správného vývoje dítěte. Nezapomeňte ale samozřejmě na pečlivě sestavený jídelníček. Nesmí v něm kromě zmíněného ovoce a zeleniny chybět třeba ani ryby, jež jsou bohatým zdrojem vitamínu D a mnoha dalších látek.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here