Magnesium proti podzimní únavě

0
2393

Tak k nám konečně došel ten typický sychravý podzim, který s sebou nese nejen zimu, ale i pochmurnou náladu. Jakmile zaleze sluníčko, ztrácíme energii. V upršených a zamračených dnech jsme více unavení. Víte, že vám s tím může pomoci hořčík neboli magnesium?

Tělo pro správnou funkčnost potřebuje celou řadu různých vitamínů a minerálů. Hořčík čili magnesium patří k těm nejdůležitějším. Bez něj vás může trápit zhoršená kvalita spánku, zvýšená únava, křeče v nohou. Znáte tyto potíže? Pak může být na vině právě nedostatek magnesia.

Čemu všemu napomáhá hořčík?

Je široce známé, že magnesium je dobré proti křečím. Proto ho užívají sportovci. Ve velkém ovšem pomáhá rovněž proti únavě, stará se totiž o zdravý chod nervové soustavy. S tím je spojené i odbourávání stresu. Dále udržuje zdravé zuby, nehty a pevné kosti, podporuje trávení.

Nemůžete ovšem čekat, že se tyto účinky dostaví ihned. Magnesium je dobré užívat dlouhodobě, aspoň po dobu několika měsíců.

Vyberte si vhodnou formu

Hořčík se nachází například v banánech, datlích, čočce, hrachu, rybách, v mandlích a jiných potravinách. Pokud vám ale v těle chybí, pravděpodobně jich jíte málo, a tak by bylo vhodné doplňovat jej formou tabletek.

Magnesium je možné sehnat buď v polykacích tabletách, nebo i formou šumivých rozpustných tablet. Jestliže to s jeho užíváním myslíte vážně, doporučujeme spíše tablety. Ne všechny jsou ovšem stejné kvality. Někteří výrobci přidávají do složení různé druhy magnesia, přičemž některé druhy jsou škodlivé. Jiní zase vyrábí magnesium, které se nedokáže plně vstřebat.

Proti proudu jde magnesium VitasLife obsahující 700mg magnesia bisglycinát v jedné tabletce. Má až 80 % vstřebatelnost, což je ve srovnání s jinými typy hodně. Kromě toho neobsahuje žádné látky navíc, jako jsou barviva, ochucovadla a stabilizátory. Navíc je 100% veganský, takže vyhovuje i těm, co upřednostňují méně tradiční formy stravování.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here