Stravování v těhotenství a při kojení

0
1772

V okamžiku, kdy se rozhodneme založit rodinu, v životě se mnohé mění. Pořízení potomka doprovází zodpovědnost, která s námi bude už navždy. Když se nad celou situací zamyslíme, velmi brzy pochopíme, že již zmíněná zodpovědnost nepřichází až s narozením dítěte a následnou péčí o něj, ale v okamžiku, kdy se pro tento krok rozhodneme.

Tělo jako chrám

Zdravý životní styl by měl být pro nás důležitý, ať už se snažíme otěhotnět, nebo ne. V době těhotenství však toto platí dvojnásob. Dlouhých čtyřicet týdnů tělo nebude jen naše, ale stane se z něj hotel pro miminko. Veškeré potraviny, co konzumujeme, a tedy i látky v nich obsažené, jsou děťátku servírovány jako na stříbrném podnose, co nelze odmítnout. Měly bychom toto mít stále na paměti a přizpůsobit svůj jídelníček novému obyvateli našeho těla.

Strava v těhotenství a při kojení

Ať jsme maminka nastávající, anebo kojící, musíme hlídat, zda nám a miminku něco nechybí. Nedostatek, avšak také přebytek jednotlivých složek ovlivňuje jak vývoj plodu, tak již narozeného a kojeného dítěte. Mnohdy je těžké vyváženost ohlídat v těhotenství, skutečným oříškem se však strava stává v období kojení, kdy se vyhýbáme nadýmavým potravinám, ale také potravinám příliš kyselým, či pálivým. Tím se nám možnosti jídelníčku velmi zužují a mnohé z rodiček pak trpí problémy se zuby, či padání vlasů. Je třeba myslet na zdraví své i miminka, a zajistit si přísun vitamínu jinak. Ideálním pomocníkem jsou vitaminy vhodné pro těhotné a kojící, MamaDHA. Tyto obsahují kyselinu listovou, hořčík, jód, DHA, vitamin D, jakožto důležité složky, co by nám neměly chybět, naopak neobsahuje železo ani vitamin A, které bývají problematické. Díky těmto tabletkám budeme mít my i náš drobeček v těle všeho dostatek, aniž bychom se museli strachovat.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here