Prodej biopotravin v roce 2007 významně rostl

0
2852

V roce 2007 opět významným způsoben rostl prodej biopotravin v České republice. V příštích letech se očekává další nárůst…

Podle agentury Green Marketing v roce 2007 opět rostl prodej biopotravin. Za loňský rok bylo v České republice prodáno biopotravin za cca 1,3 miliardy Kč. Nárůst oproti roku 2006 je cca 70%, tedy opravdu markantní. I v příštích letech se trhu s biopotravinami předpovídá velký růst.

V průměru na jednoho občana vychází útrata za potraviny označené BIO na cca 125 korun. Z celkového prodeje potravin obecně činí podíl biopotravin více než 0,5%.

Zajímavý podíl na nárůstu prodeje biopotravin má i fakt, že stále více obchodních řetězců je zařazuje ve větší míře do své nabídky.

Faktem nicméně dle agentury Green Marketing zůstává, že většina biopotravin k nám je dovážena ze zahraničí. To na druhou stranu znamená velký potenciál produkce biopotravin na domácím trhu. V budoucnu zde lze očekávat velký nárůst.

Dle odhadů má v průběhu cca 3 let roční prodej biopotravin narůst až přes 3 miliardy korun a s tím růst i počet českých biofarem.

AUTOR: www.zdrava-vyziva.net s využitím informací agentury Green Marketing

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here