Connect with us

Výživové poradenství

Výživový poradce Studio Alena, Přerov

Published

on

Výživový poradce Studio Alena, Přerov

Výživový poradce Studio Alena, Přerov

Poradenství v oblasti vnitřní a vnější výživy, úprava váhy a zdraví detoxikací organismu, praktické použití dermatologické řady výrobků přímo na pleť. Prevence před obezitou a onemocněním. Nabízím individuální konzultace jak osobně, tak po telefonu nebo přes e-mail.

Poradenství:

Poradenství, kterému se ve studiu věnuji, se týká oblasti redukce váhy pod odborným dohledem bez následného jo-jo efektu a navazuje na oblast zdraví a tělesné kondice. S každým klientem provádím osobní konzultaci na základě anamnézy zdravotního stavu. Zajímají mě všechny změny zdravotního stavu v průběhu života. Dále proměřím speciálním analyzérem %-ní podíl vnitřního tuku v těle (poměr tuku a svaloviny) a zjišťuji chyby, kterých se klient dopouští ve stravování a pitném režimu.

Mým úkolem je poradit klientovi v tom, proč má nadváhu nebo podváhu, proč se cítí unavený, proč má vysoký nebo nízký krevní tlak, proč ho bolí klouby, má křeče, alergii, astma, cukrovku, artrózu, vysoký cholesterol, křečové žíly, cysty atd. Co může být příčinou a jak to řešit. Příčinou bývá ve většině případů porucha fungování celostního systému těla, tj. tělesných orgánů a psychiky.

 

Abychom pomohli tělu pracovat jak má, vnitřně ho očistili od nežádoucích nánosů, toxických zplodin a zbytků usazených v organismu, doporučím klientům vhodné potravinové doplňky na podporu detoxikace a na dovyživení celého organismu. Vždy se soustředím na to, kde a proč vznikl v těle zdravotní problém (nemoc) a jak tělu pomoci odstranit hlavní příčinu vzniku tohoto problému. Navrhnu optimální řešení a délku očistného programu. V prvé řadě musí fungovat tělesné orgány a pak začne fungovat metabolismus spalování tuků.

 

Klient dosáhne své váhy a drží si ji. Vše záleží především na individuálním přístupu ke každému klientovi v pravidelném zákaznickém servisu, který vede buď k trvalé komplexní změně nebo jen úpravě stravovacích návyků. A to je také téma pravidelných konzultací, aby strava byla nutričně vyvážená, aby se jedlo včas a nepřišel pocit hladu. Chceme přece zhubnout, ale dosaženou váhu si také udržet.

 

Nejdůležitější na tomto všem je soustavná podpora, motivační vedení po celou dobu programu, díky němuž získáte především jistotu, že nejste proti těžkému soupeři – nadváze a zdravotním problémům – sami.

 Poznaná pravda je, že „zhubneme jídlem“.

Stejně tak lze říci, že „jídlo uzdravuje“.

Obezita je nemoc stejně jako anorexie nebo coeliakie – a jídlo by mělo být pro nás lékem.

Cena za konzultaci je 220,- Kč. Konzultace většinou probíhají 60 až 90 min, někdy déle, podle potřeby klientky/klienta. Délka konzultace nemá vliv na cenu.

O mně:

Jmenuji se Alena Bradíková, je mi 58 let, jsem vdaná a jsem 5-ti násobná babička. Vystudovala jsem střední ekonomickou školu a 29 let jsem pracovala v chemickém průmyslu v administrativě. Ve svých 47 letech jsem přišla o zaměstnání. Můj psychický i fyzický stav byl v té době velmi křehký, užívání léků se stávalo mou denní potřebou. Ačkoli jsem neměla ani 50 let, cítila jsem se tak špatně. Zajímalo mě, jak se z tohoto stavu dostat. V hlavě mi zůstala myšlenka z jednoho článku :
„Uvědomte si, že nemoci pocházejí hlavně z jídla“.
Tehdy jsem se rozhodla vystudovat novou profesi – poradenství ve vnitřní a vnější výživě. Dnes se této práci věnuji profesionálně už pátý rok, stále se učím, práce mě  velmi baví a uspokojuje. Komunikuji s lidmi, oslovuji je, oni přijímají mé pozvání do dermatologicko-výživového studia. Každému se věnuji 1-1,5  hodiny. Přiznávám, že velmi důkladně a systematicky. Ať se jedná o poradenství ve vnitřní výživě nebo o dermatologické ošetření pleti. Věřím, že každý člověk potřebuje informace slyšet.
Mým krédem, které opakuji vždy a každému, je :
„Starejte se o své zdraví. Nebojte se investice do něj, a to zavčas – jako prevenci, nebo už i v období nemoci – pomozte svému tělu, postavte se znovu na nohy! Mluvím z vlastní zkušenosti. Já už jedu zase na plný plyn !!“

Kontakty na Výživového poradce Studio Alena, Přerov

Web: www.studioalena.estranky.cz

Mobil: +420 608 455 033

E-mail: studioalena@seznam.cz

Adresa firmy:

Durychova 2445/5
75002
Přerov I-Město

Otevírací hodiny:

  • Dle objednání
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výživové poradenství

Nehubni! Změn svůj životní styl

Published

on

By

„Starej se o své tělo. Je to jediné místo, kde můžeš žít.“ —  Jim Rohn

Zdravý životní styl se skládá z několika vrstev. První vrstva je okem viditelná. Je jím fyzické tělo, které můžeme zdravotně ovlivnit stravou a pohybem. Fyzické tělo je kmitající energie, kterou můžeme léčit také mentálně, například pomocí barev, vibrací a myšlenek. Psychické zdraví je polovinou našeho fyzického zdraví, proto je zapotřebí si vyřešit minulost, toxické vztahy a své strachy, kterými se blokuje naše tělo, které v sobě nemá vnitřní klid.

Fyzické problémy jsou většinou projevem naší nerovnováhy v životě. Vycházejí z neschopnosti vzít zodpovědnost za svůj život a nechtít se změnit. Cesta změny a seberozvoje není jednoduchá, je dokonce nekonečná. Cesta sebepoznání je vývoj a především volba, která opravdu stojí za to!

„Abychom byli schopní naslouchat životu, potřebujeme odvahu, čistou mysl a otevřené srdce. Abychom byli schopní s životem kráčet bok po boku, potřebujeme zdravé tělo i ducha.“ Bára Erben

Bára Erben se věnuje koučinku ve změně životního stylu se zaměřením pozornosti na fyzické tělo. Při redukci váhy je potřeba kalorický deficit, omezit nezdravé tuky, sacharidy a rychlé cukry. Při zdravotních problémech je potřeba se zaměřit na příčinu.

Program Jsme FIT, který vede Bára Erben, nabízí klientům budování správných a zdravých stravovacích návyků, kdy klienti nedrží diety, ale mění životní styl tak, aby jim vydržel dlouhodobě a nevznikl pouze jojo-efekt. Program zahrnuje také spousty jednoduchých receptů, sestavený individuální nutriční plán, možnost se vzdělávat v oblasti zdraví a nekonečné inspirace ve facebookové skupině Jsme FIT – s lehkostí a radostí.

Bára se snaží klientům ukázat to, čeho si doposud nebyli schopni všimnout sami. Podstatou její práce je neustálý kontakt s klienty, motivovat je, přistupovat k nim s osobním přístupem a pravidelnými konzultacemi. Zaměřuje se na preventivní posilování imunity a udržuje tělo svěží a krásné.

Do jídelníčku zahrnuje výživově hodnotné produkty od Herbalife nutrition, které udržují organismus čistý a vyživený. Redukce váhy nebo jen zdravý životní styl s vyváženým jídelníčkem je naprosto zvládnutelný pro každého, kdo je rozhodnutý udělat první krok. Při dalších krocích, už jde klient s průvodcem jménem Bára, aby pochopil důležitost svého těla.

S lehkostí a radostí
Bára Erben

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Výživové poradenství

Konference ukázala význam výživy v prevenci nemocí i cestu k udržitelnosti

Published

on

By

Ve středu 23. září se v Praze uskutečnila odborná konference nazvaná Výživa ve 21. století. Konference se zabývala důležitostí výživy a jejím dopadem na zdraví dětí, dospělých a seniorů. Věnovala se významu výživy a zdravého životního stylu v prevenci nemocí a posilování imunity, jedním z témat byla také udržitelnost produkce potravin.

Výživa má na lidské zdraví zásadní vliv. Zvláště v současné době provázené obavami z pandemie Covid-19 se ukazuje, jaký význam má prevence a posilování imunity, ke kterým správná výživa a zdravotní styl výrazně přispívají. Dopady výživy na lidské zdraví byly hlavním tématem, které se prolínalo celou konferencí. Příspěvky se věnovaly i dalším oblastem, jejichž význam dnes roste, jako jsou environmentální aspekty výživy a udržitelnost výroby potravin.

Propojení výživy, potravin a zdraví v obecné rovině se věnoval první z pěti tematických bloků konference. Vedle předních expertů z oblasti výživy a potravin vystoupil také MUDr. P. Tláskal, CSc., předseda Společnosti pro výživu a vedoucí lékař oddělení léčebné výživy Fakultní nemocnice v Motole. Ve svém příspěvku hovořil o úloze Společnosti pro výživu v podpoře zdraví. Mimo jiné uvedl: „Na rozdíl od covidové infekce, jejíž zdravotní rizika si bezprostředně uvědomujeme, ovlivňuje výživa stav našeho zdraví často dlouhodobě, někdy i skrytě. Může tak aktivovat rozvoj onemocnění, která se ke komplikacím infekce připojují. Studie WHO získané třicetiletým sledováním výživy obyvatel 195 registrovaných zemí ukázaly, že každý pátý člověk umírá předčasně v souvislosti s nesprávnými stravovacími návyky.

Druhá část programu byla zaměřená na výživu dětí, odborníci hovořili o stravování dětí školního věku a významu výživy pro zdravý vývoj dětí. Zdůraznili důležitost školního stravování, které má denně vliv na výživu až 1 440 000 dětí z mateřských, základních a středních škol. V třetím bloku se pozornost zaměřila na dospělou populaci a změny jejích stravovacích zvyklostí. Příspěvky mimo jiné upozornily, že současné výživové trendy se mnohdy pohybují na opačných stranách spektra – od veganství na straně jedné až po paleo trend na straně druhé, což ztěžuje spotřebitelům orientaci a komplikuje hledání relevantních informací. Čtvrtá část konference se pak věnovala otázkám výživy seniorů, tedy oblasti, která s pandemií Covid-19 získala ještě větší důležitost než dříve.

Příspěvky v posledním bloku konference se zaměřily na environmentální aspekty výživy, tedy jaké dopady na lidskou výživu jsou spojené s dnešním důrazem na ochranu životního prostředí a bojem proti změně klimatu. Experti se věnovali otázce, jak se ochrana životního prostředí může projevit ve výživových doporučeních nebo zda je možné udržitelně produkovat potraviny prospěšné zdraví. V příspěvcích zaznělo varování, že globální systém produkce potravin dnes překračuje 5 z 9 environmentálních limitů Země. Odborníci také upozornili, že lidstvo získává dvě třetiny energie z pouhých čtyř plodin – kukuřice, pšenice, rýže a sóji – přičemž pro lidskou výživu je využitelných asi 50 tisíc druhů rostlin.

Záštitu nad konferencí převzali ministr zemědělství, ministr zdravotnictví a ministerstvo školství. Konference se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství České republiky.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vlasy, kůže, nehty

Suchá pokožka je problém, který můžete zmírnit pomocí potravin

Published

on

Majitelé suché pokožky nemají na růžích ustláno. Každodenní život jim znepříjemňuje svědění, šupinatění a v horším případě i bolestivé praskání. Kdyby to šlo, svlékli by problematickou kůži jako had. Jenomže nic takového možné není a nezbývá, než se s problémem vypořádat jiným způsobem. Mimo jiné i změnou skladby jídelníčku – některé potraviny mohou suché kůži výrazně prospět, a proto by je měl dotyčný konzumovat pravidelně. Jiné je naopak vhodné vyřadit, protože vysoušení pleti podporují.

(Pokračování textu…)

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net