Mléčné koktejly pro děti i dospělé

0
3095

Pomalu se blíží léto a s ním i období studených lahodných nápojů. Mezi ty nejoblíbenější patří i koktejly. A není se čemu divit – nejen, že si na nich skvěle pochutnáte, ale také jsou plné vitamínů a připravíte je velmi snadno. Stačí mít jen po ruce čerstvé ovoce, mléko a ingredience na dochucení, které máte rádi. Udělejte radost sami sobě i svým dětem a nechte se inspirovat našimi recepty.

Snadná příprava

Drtivou většinu koktejlů připravíte velice snadno. Stačí jen všechny suroviny dát do mixéru a dle potřeby vyšlehat. Pokud by byl nápoj málo sladký, lze jej doplnit zmrzlinou. Jestliže si však hlídáte váhu, pro dostatečně osvěžení bude stačit, když předtím v mixéru nadrtíte led a hotovým koktejlem ho poté zalijete. Nejlepším typem mixéru na přípravu těchto lahodných nápojů je stolní mixér. Pokud jej doma nemáte, určitě zvažte jeho koupi. Na trhu najdete velké množství mixérů, které se liší jak designem, tak funkcemi a možná je obtížné se v nich vyznat. Vyzkoušejte jedinečný vysokootáčkový mixér Orava RM2000. Mezi ostatními vyniká unikátním systémem mixování, díky kterému si zpracované suroviny uchovají více výživných látek, vitamínů i minerálů. Využijete jej nejen na mixování, ale také na krájení či drcení. Také s ním bude hračka připravit jakoukoliv šťávu, zmrzlinu, smoothies či studené polévky nebo ovocné dezerty. Nádoba na mixování má objem 2l, součástí je nerezový 6-čepelový nůž a výkon můžete regulovat až do 32 000 ot./min. V praxi to znamená, že tento šikovný přístroj zvládne rozmixovat i velmi tvrdé potraviny jako jsou třeba kostky ledu či obilí. Obsluha i čištění jsou velmi snadné.

Pokud vás mixér Orava RM 2000 zaujal, můžete ho najít na webu www.orava.eu .

Zmrzlinový koktejl plný vlákniny

250ml mandlového mléka

3 banány

Vanilková zmrzlina (popř. banánová)

Nasekané ovesné vločky

1 bílý jogurt

Med na dochucení

Mléčná exotika

250ml kokosového mléka

250ml smetany

1 mango

2 banány

1 kiwi

Meloun (množství dle chuti)

Med na dochucení

Oříškový koktejl

2 banány

250ml oříškového mléka (mandlové, lískooříškové)

Oříšková zmrzlina (nebo straciatella)

Nasekané vlašské oříšky

1 lžíce rumu

Banánovo-čokoládový koktejl

500 ml smetany nebo mléka

3 banány

Čokoláda ( nechte ji rozpustit na másle)

Med na dochucení

1 lžíce skořice

Lesní směs

1 tvaroh

500ml mléka

Maliny

Jahody

Borůvky

Med na dochucení

…A horké letní dny budou hned příjemnější a letní atmosféra více nezapomenutelná. K dobrým zážitkům přece patří i konzumace dobrých věcí.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej: