Spánek o prázdninách

0
1510

Léto je časem prázdnin, výletů a rodinných dovolených. Jakmile vaše ratolesti dostanou vysvědčení, těší se nejen na dva nejkrásnější měsíce v roce, které je čekají, ale i volnější režim bez školních povinnosti. Na vás, rodičích, je, abyste jim nepovolili volnosti až příliš, obzvlášť v oblasti spánku je na místě určitá přísnost. Tak, nastavte dětem jasná pravidla, prospějete tak jejich zdraví.

Důležitost spánku

Školáci ve věku do dvanácti let by měli spát minimálně deset hodin denně. Tento interval se pokuste ohlídat. Pravidelný a dostatečný odpočinek je totiž nezbytný pro jejich zdravý vývoj a regeneraci celého těla, má vliv i na dobrou funkci imunitního systému.Takže, i když se jim skoro nikdy nechce na kutě, buďte důslední.

Žádná televize ani počítač

Čas před spaním by děti neměly trávit u počítače ani televize. Nejen, že díky těmto výdobytkům moderní civilizace chodí do postele později, než je zdrávo, ale navíc jim potom déle trvá, než usnou. Záření z obrazovek totiž ovlivňuje spánkové hormony, v noci se častěji budí a trpí poruchami spánku.

Večerní rituály

Dodržujte večerní rituály stejně jako v průběhu školního roku, ať už je to čas na koupel, na čištění zubů, na převlečení do pyžama nebo na čtení pohádky. Pro dítě je to jasný signál, že se má připravit na spánek. Jakmile jednou čas stanovíte, důsledně ho dodržujte a vůbec o něm nediskutujte.

Důslednost

Pokud vaše ratolest bude trávit část prázdnin mimo domov, ať už u babičky nebo tety, pak apelujte na to, aby také ony dbaly na pravidelný spánkový rytmus. Především babičky totiž svoje vnoučata rády rozmazlují, a tak jsou jim ochotny ledacos povolit. Bez obav můžete vaše dítko poslat na tábor, kde je pravidelný budíček a večerka samozřejmou součástí každého dne.

Pohodlí

Důležitou úlohu sehrává pohodlí dítěte. Kvalitní postel i dětská matrace by měly být samozřejmostí. Rovněž přikrývky je třeba v tomto období vyměnit za tenčí, aby jim nebylo horko. Pak už jejich klidnému spánku nebude stát nic v cestě!

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here