Nepodceňujte vlhký kašel, může být známkou vážného onemocnění

0
2576

Časté střídání horkých letních dnů s občasnými bouřkami, které zažíváme v dnešních dnech, anebo pobyt v klimatizovaných místnostech kombinovaný s prudkým oteplením při opuštění kanceláře nahrává výskytu nachlazení. Objevují se rýmy, kašle, nezřídka doprovázené teplotami. Tyto potíže pociťují starší osoby, lidé se sníženou imunitou i malé děti.

Co dělat, když domácí lékárna nestačí?

Pokud se jednodenní obtíže protáhnou do několikadenní pracovní neschopnosti, už nás to obtěžuje. Nemůžeme do práce ani se věnovat koníčkům, volnočasovým aktivitám, případně se stýkat s přáteli a chodit do společnosti. Kašlání je nepříjemným stavem jak pro nás samotné, tak pro okolí. Ačkoliv se věnujeme svému zdraví s pomocí domácích přípravků, vaříme si bylinkové čaje, užíváme rostlinné sirupy, inhalujeme a snažíme se o pravidelné vykašlávání, mnohdy tyto osvědčené postupy nezabírají. Nastupuje otázka, jaký léčebný přípravek užívat, abychom si ulevili a kašle se úspěšně zbavili.

Dlouhodobý kašel si vyžaduje návštěvu lékaře

V případě, že máme takzvaný vlhký kašel, při kterém se při vysilujícím vykašlávání zbavujeme nadbytečných hlenů, musíme sáhnout po jiném přípravku než u kašle suchého, dráždivého. Odborníci říkají, že původcem vlhkého kašle jsou často infekce průdušek a nosohltanu bakteriálního původu. Hleny, jež zasáhly nosní dutiny a nosní sliznici, stékají do krku, tam se hromadí a je třeba je vykašlávat. Někdy je však objevení se vlhkého kašle známkou závažnějšího onemocnění, například ischemické choroby. Pacienti s dlouhotrvajícím kašlem by měli svůj stav zkonzultovat s ošetřujícím lékařem. Pro účinné odstranění baterií z horních cest dýchacích a k léčbě vlhkého kašle se s úspěchem užívají mukolytika rozpouštějící hlen a expektorancia odstraňující hlen z nosohltanu.

Nebojte se účinných léčebných prostředků

Prostředky, které zabírají rychle a účelně, mají mnoho pozitivních účinků. Velice rychle a snadno rozpouštějí hlen, usnadňují vykašlávání, ulevují podrážděným průduškám a zvyšují imunitu dýchacích cest. V případě, že lékař nemocnému naordinuje antibiotika, mukolytika http://ambrobene.cz/vlhky-kasel.php podporují účinek těchto léků.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here