Máte vysoký BMI výpočet? Zdravá výživa je základ. Jak změnit svůj jídelníček

0
404

Nadváha patří mezi velký problém současné doby. Objevuje se u celé řady lidí napříč celou populací. Že není něco v pořádku také u vás, to lze zjistit celkem jednoduše. Jak? pomůže vám BMI kalkulačka. Nástroj, který vám ukáže Body Mass Index. Pokud je vysoký, je na místě začít se sebou něco dělat. Nejlepší je začít u změny stravovacích návyků. Díky tomu zhubnete a tím také zlepšíte své zdraví. A jaká strava je ideální? To vám poradíme.

Ukázala vám BMI výpočet vysoké hodnoty? Eliminujte všechny špatná jídla

Jak začít se změnou jídelníčku, aby vaše strava byla co možná nejlepší? Prvním krokem by měla být snaha o eliminaci špatných a tedy i nezdravých jídel. Díky nim se BMI výpočet v budoucnu sníží. A to jak pro jejich vysokou kalorickou hodnotu, tak pro jejich nežádoucí složení. Na mysli máme především jídla s vysokým obsahem tuku. Pozor také na přípravu ve velkém množství oleje, nebo jiného tuku. To znamená, že problémem jsou i jídla smažená. Též je na místě vyloučit z jídelníčku sladká jídla s jednoduchými cukry. Pozor byste si měli dát i na sůl a její nadměrné množství. Velkým problémem jsou v tomto směru polotovary, kde je užívána i jako konzervant.

Jaká strava pomůže hodnotu BMI snížit?

Obecně se dá říci, že ta nízkokalorická v podobě dostatku zeleniny. Na ní však nezůstávejte. Tělo potřebuje i živiny a tak se snažte o co největší pestrost jídelníčku. Zelenina tak může sloužit třeba jako svačina, nebo příloha. Dále neopomíjejte přísun bílkovin, třeba z libového masa. I ty pomohou hodnotu BMI snížit. Dobrým pomocníkem pro trávení i pocity sytosti bývá vláknina. Tu získáte třeba z celozrnných potravin. A abyste měli dostatek energie, nezapomínejte ani na nějaké ty sacharidy. Ne vše totiž dokáže tělo získat jenom ze svých zdrojů. Jejich množství by však mělo být adekvátní – tedy spíše nižší.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here