Chůze jako zdravý lék pro tělo i duši

0
475


Chůze patří k nejpřirozenějším pohybům člověka vůbec. Nejde však jen o pohyb, který nás může cíleně přemístit z bodu A do bodu B. Svým způsobem jde i o druh cvičení, které je navíc snadné a zdarma. Zajímá vás, jaké přínosy pro vás bude chůze mít? Zde máte odpovědi.

Chůzí snížíte riziko vážných onemocnění, navíc posílíte srdce

Pravidelnou chůzí se sníží riziko srdečních onemocnění, ale i mrtvice. Při tomto druhu pohybu navíc budete snižovat hladinu špatného cholesterolu (LDL), přičemž zvýšíte hladinu toho dobrého (HDL). A jak toho docílit? Pravidelnou chůzí, alespoň půl hodiny denně. Pravidelnou chůzí můžete snížit také riziko onemocnění diabetem druhého typu – a to více jak o polovinu. Co se týče dalších onemocnění, můžete snížit i pravděpodobný vznik rakoviny prsu, tlustého střeva, ale i dělohy.

Díky chůzi můžete hubnout

Říkáte si, že chcete zhubnout, ale klasický běh není to pravé pro vás? Nezoufejte. Víte, že hubnout můžete i obyčejnou chůzí? Stačí, když budete chodit každý den. Časem si na své výlety po okolí zvyknete natolik, že jistě budete natěšeni na další procházku.

S chůzí můžete bojovat proti demenci

Je prokázáno, že lidé, jež chodí pravidelně alespoň 10 000 kroků denně, mají menší pravděpodobnost, že se u nich rozvine demence. V naší zemi demence postihuje téměř každého 14 člověka. Nemyslíte si, že je lepší začít s pohybem?

Na co si dát pozor!

Jestliže chcete chodit – a to pravidelně, měli byste si pořídit kvalitní obuv. Díky tomu se budete při chůzi cítit pohodlně, navíc nebudete zatěžovat pohybový aparát tolik, jako kdybyste chodili v nekvalitní obuvi. Z našich zkušenostní můžeme doporučit například dámské boty značky Nike, ale také pánské boty od téže značky. Tyto boty budou držet vaši nohu zpevněnou, proto snížíte i riziko úrazu při chůzi v nerovném terénu.

Vaše nohy budou v kondici

Žilní komplikace trápí velké množství všech osob na světě. Mezi nejčastější problémy pak patří jednoznačně křečové žíly. Jestliže jim chcete předejít, musíte pravidelně chodit. Díky tomu, že budou nohy v pohybu, budete podporovat krevní oběh svého těla – což zabrání křečovým žílám, nebo alespoň zmenší komplikace, jestliže jimi už trpíte.

Načerpáte dostatek vitaminu D

Každý z nás potřebuje dostatek vitaminu D. A ten se velmi dobře získává ze sluníčka. Jestliže ale nepůjdete ven, sám se do vás nedostane. Pravidelnou chůzí budete mít tohoto tolik potřebného vitaminu dost. Jen pro zajímavost, vitamin D se podílí na kvalitě imunity, ale také na zdraví kostí.

Budete plni energie

A jako poslední – chůze je dobrým dobíječem energie. Při chůzi se zvýší přívod kyslíku do vašeho těla, díky čemuž se budete cítit plni energie a života. Nemluvě o tom, že se budete cítit příjemně uvolněně a budete mít dobrý pocit z toho, že děláte něco prospěšné pro své zdraví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here