Potraviny při hubnutí – Které potraviny se hodí při hubnutí

0
2336

Při hubnutí je nutné dbát na výběr správných potravin, protože ne všechny, které najdeme v obchodech, jsou vhodné.

Při hubnutí je nutné dbát na výběr správných potravin, protože ne všechny, které najdeme v obchodech, jsou vhodné. Některé jsou tučné, jiné jsou plné soli a další jsou nevhodné na hubnutí z vícero důvodu. Jak si tedy vybrat ty správné?

Obsah článku

Ovoce a zelenina

Čerstvá zelenina a ovoce jsou zdravé a hodí se přidávat je do každodenní stravy. S ovocem by se ale mělo opatrně ve večerních hodinách, obsahuje hodně cukrů. Taktéž byste se měli vyhýbat kompotům, konzervované zelenině a kandovanému ovoci. Sušené ovoce byste si měli dopřát jen ve velmi malém množství.

Maso

Z masa si vybírejte libové hovězí, kuřecí, krůtí a zvěřinu. Před přípravou odstraňte kůži a ideálně maso duste, pečte nebo grilujte. Nevhodné je maso, na kterém je viditelný tuk a kůže. Taktéž jej nikdy nesmažte, protože se nejedná o vhodnou úpravu u hubnutí. Z výrobků sáhněte po libové šunce s vysokým obsahem masa a nejlépe bez obsahu glutamátu sodného, který akorát značí, že potravina je šizená (zdroj).

Ryby

Ryby jsou taktéž důležitou součástí jídelníčku. Nejlepší je dát si ryby alespoň dvakrát týdně a to v různé formě. Vhodnější jsou ale tučné ryby, jako je losos, tuňák, makrela nebo sardinky, obsahují cenné tuky a vitamíny.

Pečivo a chléb

Z pečiva je nejlepší celozrnné, to je ale těžké koupit, protože v obchodech se prodává hlavně vícezrnné. Dobrou variantou je graham nebo kváskové pečivo ze zdravé výživy.
U chlebu je to jednodušší, zdravější je žitný chléb, který dá koupit téměř všude. Dostupný je i celozrnný chléb, který se prodává balený v menší kostce.

Těstoviny a rýže

Bílé těstoviny a rýže jsou kvůli vysokému glykemickému indexu nevhodné, díky němu budete mít brzy hlad. Lepší je zvolit tmavou variantu – u těstovin jsou vhodnější celozrnné těstoviny a u rýže přírodní rýže (Natural). Tyto potraviny mají nízký GI a zasytí na delší dobu, což je při dietě podstatné.

Další potraviny

Mezi další potraviny, na které byste neměli zapomenout patří ovesné vločky, méně časté obilniny (jáhly, pohanka, špalda, merlík, kamut, atd.), luštěniny, ořechy, semena, bylinky a kysané mléčné výrobky.

Tuky

Také není důvod se vyhýbat tukům, protože je organismus potřebuje ke správnému fungování. Kromě tuků v rybách, mase, mléčných výrobcích, najdete tuky v oříšcích, semínkách, másle a oleji. Vždy je nutné dbát na přiměřené množství a u olejů na jejich kvalitu.

Další informace o tom, jak se dá snadno zhubnout, najdete na webu sjidelnicek.cz.

(komerční článek)

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here