Kapustový nákyp s houbami – recept

0
3551

Kapusta jako hlavní chod v zajímavém online receptu nejen pro houbaře…

Patříte k fanouškům kapusty? Zkuste náš recept na kapustový nákyp s houbami. Kapusta se jako hlavní součást pokrmu může zdát poněkud netradiční. Ale o to zajímavější může pro vás být tento recept.

Příprava kapustového nákypu s houbami

Uvaříme kapustu do měkka – má-li být recept opravdu dietní, tak pouze ve slané vodě, nebo v masovém vývaru. Nebo doporučujeme použít suchou polévkovou směs bez glutamátů.

Na olivovém oleji (přednostně podusíme cibulku se žampiony, nebo, máme-li, s houbami, nakládanými nebo sušenými – sušené se ovšem musí předem namočit a dusit déle).

Vše zamícháme do uvařené kapusty, použijeme podle množství 2-3 vejce, přičemž žloutky do směsi zamícháme (z bílků ušleháme sníh nebo je můžeme vynechat).

A dalším přísadám se meze nekladou: podle toho, nakolik dietní a nízkoenergetický má pokrm být, můžeme přimíchat kuřecí maso nebo nastrouhaný sýr (nejlépe nízkotučný) a další zeleninu – například mrkev, celer či pórek (ty také podusíme s houbami), hrášek (uvařený zmrazený nebo sterilovaný), rajčata (čerstvá nakrájená, sušená nebo z konzervy) anebo cokoli dalšího. Na druhou stranu to s přísadami nepřeháníme. Hlavní chuťby měla být kapustová.

Okořenit můžeme dle libosti česnekem, a troškou muškátového květu nebo nastrouhaného muškátového oříšku. Poté lehce vymažeme pekáček nebo zapékací misku, lehce vysypeme strouhankou, vložíme směs a chvíli zapečeme. Je-li čerstvá kadeřavá petrželka či pažitka, tím lépe – posypeme.

Přílohu můžeme zvolit jakoukoli – brambory, rýže, toasty, anebo také nic.

Dobrou chuť!

AUTOR: Alena Faltýsková

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here