Jídelníček na hubnutí neznamená hladovění

0
3329

Mnoho lidí se bojí, že když bude dodržovat jídelníček na hubnutí, bude hladovět. To je jeden velký mýtus. Proto vám vysvětlíme, že s odmítáním potravy správný jídelníček spojený není, ani nebude.

Prvním pravidlem u každého dietního jídelníčku bývá samozřejmě pravidelnost. Pokud se podíváme konkrétněji, potom nás může čekat třeba i pět jídel denně, které budou rozloženy do pravidelných intervalů. Po celý den tedy budeme mít co jíst, což určitě neznamená, že bychom někdy měli pocit hladu. A pokud ano, není problémem, aby byla daná dieta upravena a bylo přidáno více jídla.

Strava, kterou nám jídelníček na hubnutí přinese, není jednotvárná

Obavy některých jedinců mohou být spojovány také s tím, že strava v jídelníčku je jednotvárná. Tedy že hubnutí bude založeno jenom na opakování několika druhů zeleniny. Jelikož se jí následně přejíme, raději ji nebudeme jíst vůbec. I to je ale jedna velmi častá chyba a tak i o té musíme říci, že takto jídelníček na hubnutí nevypadá. Jeho cílem je nabídnout stravu pestrou. A proč? Aby bylo jeho dodržování co možná nejjednodušší. Mnoho lidí tak potvrzuje, že jde spíše o změnu stravovacích návyků, než o nějaký drastický režim, který by nám předepisoval, jakých jídel se musíme konkrétně vzdát. I to je jasné ukázka toho, jak rozšířené mýty v této oblasti existují.

Dietní jídelníček obsahuje vše, co naše tělo potřebuje

Pokud bychom hladověli, nebo jedli jednotvárnou stravu, naše tělo by nemělo energii, potřebné živiny, z čehož by mohly plynout problémy jako podrážděnost, nevolnost, ale i další zdravotní komplikace. Proto dietní jídelníček obsahuje vše, co naše tělo k bezproblémovému fungování bude potřebovat. Navíc se není třeba obávat toho, že by nás dieta nějak výrazně omezovala ve skladbě potravin. Dá se říci, že řada těch nezdravých se dá jednoduše nahradit zdravějšími, díky čemuž si nemusíme upírat ani některé velmi oblíbené pochoutky. A přitom budeme stále hubnout.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here