Hladovět při hubnutí není správná cesta

0
2484

Ne každý ví, jak při hubnutí správně postupovat. Mnoho lidí zkrátka dělá několik základních chyb. A mezi ty patří také časté hladovění. Podívejme se společně na to, proč rozhodně není dobrou cestou.

Jelikož negativ je celá řada, začneme hned tím prvním. To může být spojeno také s vaším chováním. Dieta, která je založená na odmítání stravy může být spojena i se změnou vašeho chování. Jelikož cítíte hlad, můžete být podráždění, stejně jako můžete pociťovat nevolnost, nebo zvýšenou únavu. To vše jsou jasné příznaky toho, že vaše tělo nemá živiny, které ke správnému fungování potřebuje.

Hubnutí formou hladovění může přinést i zdravotní komplikace

Výše uvedené situace jsou spíše spojeny s momentálními projevy. To však neznamená, že nemůže hubnutí touto formou přinášet i další komplikace. Mezi ty se řadí například i četné zdravotní problémy, které mohou mít nejenom krátkodobé, ale také trvalé následky. Může dojít k poškození našich vnitřních orgánů, stejně jako můžeme mít i dlouhodobě psychické problémy. Jak potvrzují lékaři, to vše může být důsledkem toho, že není dodržován správný dietní jídelníček, ale že naopak jíme skutečně velmi málo, až vůbec. Doslova nejrizikovějším projevem takové metody je tolik obávaná anorexie, ze které mnohdy není úniku.

Pokud není využíván jídelníček na hubnutí, k trvalému úbytku nedojde

Je sice pravdou, že při odmítání stravy krátkodobě zhubneme. Spíše se ale jedná o kilogramy, které jsou v našich střevech, nebo třeba v žaludku. Pokud dlouhodobě odmítáme potravu, naše tělo se doslova těší na dobu, kdy opět začneme jíst. V tu chvíli začne všechny získané živiny opět ukládat. Dostavuje se takzvaný jo-jo efekt, se kterým je spojené to, že během několika týdnů opět vrátíme na původní váhu. Oproti tomu jídelníček na hubnutí založený na dostatku pestré stravy dokáže metabolismus našeho těla změnit tak, že naše tělo nebude mít potřebu ukládat a tak díky němu zhubneme dlouhodobě.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here