Jak se zbavit bolesti kloubů? Nejlepší je prevence

0
1433

Bolesti kloubů jsou velmi nepříjemný problém, který se nevyhýbá ani mladším lidem. V některých případech se jedná o závažný stav vzniklý poraněním či jiným poškozením. Většinou však jde o kombinaci nesprávného životního stylu a nevhodné výživy. Právě tyto faktory dokážou výrazně urychlit nástup možným problémů ve formě nepříjemných bolestí výrazně zhoršujících kvalitu pohybu.

Vyvážená strava

Klouby jsou vazivová tkáň, která se může zdát na první pohled mrtvá a netečná. Opak je však pravdou a chrupavka je prokrvený orgán potřebující správnou výživu. Výstavba a celková pevnost kloubů, vazů a šlach je uzpůsobena kolagenovými vlákny, pro jejichž vznik jsou nesmírně důležité minerální látky, zejména vápník, fosfor a hořčík. Tyto stopové prvky spolu s kvalitními tuky a proteiny by neměly chybět ve výživě. Vsaďte na zeleninu, kvalitní zdroje masa, zdravé obiloviny, ořechy a semínka.

Přímá úleva od bolesti

Hlavně pří zvýšené fyzické námaze a v případě, kdy se již jedná o aktuální problém bolestivosti kloubů, je dobré sáhnout po vhodném doplňku výživy. Pokud je bolest kloubů velká a je nutné jí rychle ulevit, hodí se na to léčivý gel či hřejivá náplast. Díky speciálnímu složení je bolest utlumena, místo je prokrveno a tím je zajištěn větší přívod živin tak, aby se tělo dokázalo s celým problémem efektivně vypořádat.

Přiměřený pohyb

Pokud trpíte bolestmi kloubů, je dobré zamyslet se nad svým životním stylem. Kromě stravy je velmi důležitý i vhodný pohyb a snížení přebytečné tělesné hmotnosti. Lidé s nadváhou jsou až několikanásobně náchylnější pro vznik podobných potíží. V rámci prevence bolesti kloubů se snažte držet je v teple a zvolte přiměřenou fyzickou aktivitu, kdy úplně nejvhodnější je pro začátek obyčejná chůze. Při náročnějších aktivitách vždy volte správnou obuv pro utlumení nárazů a menší namáhání samotných kloubů.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here