Hubnutí – jak přežít po dovolené se stabilní váhou?

0
3454

Hubnutí – Jak zhubnout po dovolené

Svátky a dovolená jsou pryč a vy se potřebujete dostat zpět do svých rozměrů, které přes svátky narostly. Přečtěte si několik receptů na hubnutí zdravě, s ohledem na vaše trávení…

Bc. Monika Divišová (výživový poradce), www.hubnuti.org

Svátky, večírky a oslavy jsou v za námi a my začneme chodit s povoleným páskem u kalhot, protože jsme si opět nic z laskomin neodepřeli? A co takhle hubnutí – pustit se do boje s únavou a nabytými nechtěnými kilogramy?

Připravte se!

Vybavte se do zimních dnů pomocníčky v podobě potravinových doplňků pro dobré trávení a hubnutí. Budete mít jistotu, že vašemu tělu dodáváte potřebné vitamíny, které v kupovaném ovoci a zelenině najdete jen v tom nejstopovějším množství. Vydatným pomocníkem pro dobré trávení je také střevní mikroflóra, proto užívejte pravidelně probiotika (buď jako potravinový doplněk nebo třeba v živém jogurtu bez cukru, kysaném zelí či podmáslí).

Hladovění na hubnutí? V žádném případě!

Není dobré hladovět po celý den s myšlenkou, jak si pak večer zaslouženě dopřejete všechny ty dobroty. Takto si zaděláváte na slušný žlučníkový záchvat nebo pořádný břichabol, zácpu a další potíže. Rozložení jídla by mělo být asi takto: snídaně 20 % celkové denní spotřeby, přesnídávka 10 %, oběd 35 %, svačina 10 %, večeře 25 %. Začínejte svůj den pěkně snídaní, protože potřebujete správné nastartování metabolismu. Pokud vaše tělo často hladoví, moc dobře si to zapamatuje a pak vám to vrátí i s úroky v podobě jo-jo efektu. Když si pak dopřejete po dnech hladovky něco navíc, energie přijatá z potravin je přednostně uložena ve formě tuku jako zásoba na horší časy.

Jezte očima

Dívejte se, co obsahují potravinářské výrobky, které kupujete. Zjistíte mnoho o výživové hodnotě, množství vitaminů a dalších důležitých látek, které mohou být zdravé pro hubnutí. Svůj talíř se snažte vždycky hezky upravit a naaranžovat, aby bylo jídlo zdravé a lahodné nejen pro naše chuťové pohárky, ale i pro naše oči.

V jednoduchosti je krása

Po všech svátečních lákadlech přepněte na zjednodušený provoz. Pro hubnutí nezatěžujte tělo zbytečně složitými kombinacemi potravin. Kombinujte co nejjednodušeji, nebo ještě lépe, jezte je potraviny určitých skupin vždycky jen zvlášť. Nevíte-li si rady, co s čím je dobré jíst, zeptejte se výživového poradce na hubnutí.

Prolévejte se

Ale už ne alkoholem, ale přelaďte na bylinkové, zelené a ovocné čajíky (například čaje z máty, fenyklu, šalvěje, zázvoru či kardamonu posílí vaše trávení). Ideální je také čistá nesycená voda. Té si dopřejte klidně až tři litry denně. Vaše ledviny vám velmi poděkují!

Buďte v rytmu

Tanec je sexy a rozhodně vám prospěje k hubnutí. Nebo si pořiďte permanentku do fitka. Budete-li mít nějaký závazek, více vás to donutí se pravidelně hýbat. A ten dobrý pocit, který budete mít, až budete po sportovní aktivitě relaxovat ve sprše, tak ten opravdu stojí za to!

Držíme vám palce, ať jste v novém roce fit a plní energie a životního elánu!

Více informací na téma diety a hubnutí naleznete na hubnutí.org.

Bc. Monika Divišová (výživový poradce), www.hubnuti.org

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here