Dietolog Šárka Tulachová, Nový Bor

0
2016
Dietolog Šárka Tulachová, Nový Bor
Dietolog Šárka Tulachová, Nový Bor

Poskytuji poradenství v oblasti výživy, alergií, stravy dětí a programu zdravého hubnutí. Nabízím sestavení osobního redukčního jídelníčku. Pomáhám zbavit se špatných stravovacích návyků.

MECHANISMUS HUBNUTÍ

Naše tělo si můžeme pro názornost představit jako krásný sportovní vůz červené barvy. Nebo klidně žluté, záleží na vás.

Pokud budete chtít vyjet z garáže, tak kromě klíčků od auta, bude potřebovat v nádrži nějaké palivo. A nejlépe kvalitní palivo. Pro lidské tělo je palivem energie, kterou získáváme z potravy.
Jestliže jíte přesně to množství, které je pro vaše tělo optimální a které potřebuje k vykonání všech jeho funkcí, vaše váha zůstává stejná. Jestliže přijmete energie více a tělo ji nespotřebuje, mění se tato nadbytečná energie na tuk. Ten si tělo ukládá na různá místa a vy tloustnete.
Všichni máme tukové zásoby, někdo více a někdo méně. Záleží na každém z nás, jak velký nadbytek tělu poskytujeme a jak velké zásoby tuku si tedy uložíme.

Co dělat, pokud se chcete nadbytečného tuku zbavit?
Bohužel žádné rychlé rozpouštědlo neexistuje. I když některé reklamy se vám to pokouší namluvit. Tuková tkáň může ubývat pouze jedním způsobem a to spotřebováním ve svalových buňkách. K tomu dojde pokud vaše tělo vydá více energie než přijme. Pro chybějící energii si totiž „šáhne“ do tukových zásob.

Zní to jednoduše, ale úplně jednoduché to není.
Pokud se hubnoucí člověk nechá zlákat k drastické nízkoenergetické dietě s vidinou rychlého zbavení se zásob, většinou nedodává tělu základní živiny pro jeho fungování. Ale hubne. Hurááá. Bohužel tělo si na snížený příjem po čase zvykne. Jako obranný mechanismus sníží bazální metabolismus (energii pro základní životní funkce). Když se po čase hubnoucí člověk vrátí k předchozímu životnímu stylu, tělo je poučené a všechen nadbytek si okamžitě ukládá pro případ opětovného drastického hubnutí. Při rychlém zhubnutí odchází z těla nejen tuk, voda, ale i svaly. Při následném tloustnutí se však ukládá jen tuk.

Kontakty na Dietologa Šárka Tulachová, Nový Bor

Web: www.vitecojite.cz

Mobil: +420 602 269 694

E-mail: info@vitecojite.cz

Adresa firmy:

Erbenova 673
47301
Nový Bor

Otevírací hodiny:

  • Dle objednání
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here