Dietolog Harmona, České Budějovice

0
1896
Dietolog Harmona, České Budějovice
Dietolog Harmona, České Budějovice

Obsah článku

Poskytuji poradenství v oblasti výživy a zdravého životního stylu. Analyzuji dosavadní způsob stravování a celkový životní styl. Pomohu s úpravou dosavadních návyků s ohledem na zásady zdravého a vyváženého jídelníčku. Nabízím programy zaměřené na detoxikaci, hubnutí i přibírání.

1. je to příležitost, jak najít vlastní individuální cestu ve stravování

Každý je originál a potřebuje ve výživě něco úplně jiného. Pomohu Vám projít procesem změny jídelníčku tak, aby nijak nezatěžovala Váš organizmus a byla pro Vás zásadní změnou k lepšímu. Pomohu Vám změnit stravovací návyky a sami poznáte, že ani při hubnutí nemusíte své tělo trápit nesmyslnými dietami.

2. není to dieta, krabičková dieta ani suplementy

Jídelníček Vám sestavím individuálně podle Vaší denní energetické potřeby a především z běžně dostupných surovin. Díky tomu se obejdete bez nákladných potravinových doplňků.

3. je to výživný a chutný jídelníček

Jídelníčky sestavuji s ohledem na Vaše oblíbená/neoblíbená jídla a potraviny, protože když Vám bude nový jídelníček chutnat, už se nikdy nebudete chtít vrátit k tomu starému.

4. je to celková změna životního stylu

Nejde jen o změnu jídelníčku, ale i navození psychické pohody a celkově zdravého životního stylu. Společnými silami dosáhneme toho, že se opět budete cítit fit a plní energie.

Zdravé hubnutí

 

Jak často vidím kolem sebe, čím dál tím víc lidí chápe zdravé a vyvážené stravování jako nejlepší cestu k hubnutí a uvědomuje si, že hubnutí za pomocí „zázračných“ tablet a koktejlů prostě nebude nikdy fungovat. Potud máme z médií informace prakticky všichni. Při hubnutí ale přichází často překážky, které nedokáže mnoho lidí překročit. Proto se dá říct, že hubne kde kdo, ale opravdu zhubne jen málokdo.

První komplikací je především představa, že pokud hubneme, musíme se dočasně omezit. Ano, do určité míry je potřeba některé věci omezit (pozor, nemyslím tím se trápit hlady ani jinak), ale problém je právě v tom „dočasně“. Tato představa svádí k tomu, že po nějaké době omezení se opět můžeme vrátit k původnímu jídelníčku. Jenomže ten původní jídelníček je právě ten, ze kterého jsme ztloustli. Proto pokud nechceme jen hubnout, ale skutečně zhubnout natrvalo, je potřeba své stravovací návyky měnit vždy podle aktuální potřeby, ale nikdy se již kompletně nevracet k těm starým.

Dalším problém často je vzdát vše po první překážce. Krásně si vše naplánujeme, jak odoláme svodům, začneme zdravě nakupovat a vařit, sportovat a najednou přijde první prohřešek v podobě pár kostiček čokolády a máme pocit, že jsme zklamali na celé čáře a že nic nemá smysl. V tu chvíli kvůli několika kostičkám čokolády, které by z dlouhodobého hlediska nehrály vůbec žádnou roli, vzdáme všechny své snahy. A to je většinou zbytečné. Je třeba si uvědomit, že když se snažíme změnit něco, na co jsme zvyklí už roky, není reálné změnit to přes noc, nehledě na to, jak moc si to přejeme.

S tímto problém souvisí také to, že si často stanovujeme cíle velmi nereálné, které prostě nelze dodržet. Pokud někdo, kdo má 20kg nadváhy, celý život se nehýbe a stravuje se velmi tučně, se najednou „zblázní“ a začne 5x v týdnu hodinu dřít v posilovně a po ránu běhat a víceméně přestane jíst, protože se mu všechno co doposud jedl zdá najednou špatné, nemůže mít jeho snaha zákonitě dlouhé trvání. Je dobré si uvědomit, že každá zásadní změna životního stylu vyžaduje velké úsilí.

Často bývá také problém v nerespektování potřebného času. Zjednodušeně řečeno – zhubnout nelze přes noc stejně tak, jako jsme přes noc nenabrali současnou váhu. Mnohdy je ale vidina vysněného cíle natolik silná, že člověk prostě nechce vidět, že bude muset investovat nejen čas, ale i určité úsilí. Je dobré si uvědomit, co nám za co stojí, zda jsme skutečně ochotní věnovat změně svého životního stylu pozornost a čas, který jsme dříve věnovali jiným aktivitám.

Kontakty na Dietologa Harmona, České Budějovice

Web: www.harmona.cz

Mobil: +420 737 519 240

E-mail: mikulaskova@harmona.cz

Adresa firmy:

Lannova tř. 92/53
37001
České Budějovice 6

Otevírací hodiny:

  • Dle objednání
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here