V létě byste si měli dopřát více ovoce a zeleniny

0
2399

Léto je sezónou spousty ovoce a zeleniny. Mnohé plody vám dost možná rostou i na vlastní zahrádce, a pokud ne, v obchodech je seženete výrazně levněji než během jiných částí roku. I ovoce a zelenina dovážené ze zahraničí jsou během léta levnější.

O tom, zda je dobré jíst ovoce a zeleninu, snad nemá smysl diskutovat. Plodiny obsahují spoustu vitamínů důležitých pro zdravý organismus. Nechutnají vám nebo vašim dětem samostatně syrové? Poradíme vám jak je využít na různé způsoby.

V jaké podobě ovoce a zeleninu konzumovat?

Mnohé druhy chutnají nejlépe syrové tak, jak jsou. Jestli vám je děti nechtějí jíst, nakrájejte je na menší kousky a podávejte v misce místo sladkostí či slaných pochutin.

Velmi oblíbené jsou v poslední době smoothie koktejly. Ačkoliv se to nezdá, dají se připravit i ze zeleniny – třeba z rajčat, mrkve a jablek apod. Jsou daleko zdravější než džusy, protože mají větší podíl vitamínů, minerálů a antioxidantů. Potřebujete k nim pouze vysokovýkonný mixér.

Dále se ovoce i zelenina dají použít na ozdobení a doplnění nejrůznějších pokrmů. Z okurek či rajčat lze připravit salát, papriky můžete nakrájet jako oblohu. Ovoce je vynikající do buchet, na ozdobení dortů apod.

Kde kupovat opravdu čerstvé produkty?

V supermarketech to většinou není, tam často narazíte na ovoce i zeleninu, které nejsou už úplně ve 100% stavu. Daleko lépe pořídíte u menších prodejců nebo na farmářských trzích. Případně lze nakupovat přímo z velkoobchodů vozících čerstvé zásoby. V Praze tohle umožňuje velkoobchod Šandera, jehož doménou jsou právě ovoce a zelenina. Dováží je do hotelů a restaurací, avšak umožňuje také odběr jednotlivcům. Pokud si vyberete aspoň za 300 korun, můžete si svou čerstvou zásilku vyzvednout přímo ve skladu v Chýni. Budete mít jistotu, že konzumujete kvalitní produkty. Více informací najdete na www.e-sandera.cz.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here