Connect with us

Výživové poradenství

Výživový poradce MUDr. Lenka Luhanová, Plzeň

Published

on

Výživový poradce MUDr. Lenka Luhanová, Plzeň

Výživový poradce MUDr. Lenka Luhanová, Plzeň

Snižování nadváhy pod odborným dohledem. Naučíme Vás správně jíst. Programy jsou zaměřené na hubnutí, dobré stravovací návyky, vyváženou a racionální výživu (dieta). Provádíme měření tělesného tuku přístrojem BODYSTAT, změříme tlak, hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Poradna pro odvykání kouření.

Zdravotní stav člověka ovlivňuje řada faktorů. Některé z nich jsou dané (genetika, věk, pohlaví), jiné můžeme do určité míry ovlivnit svou vůlí, svým konáním. K nejdůležitějším patří životní styl se svými složkami – např. výživou, pohybovou aktivitou, psychickou pohodou, součástí jsou i naše návyky a naše chování.

Výživa a vlastní životní styl ovlivňují zdravotní stav obyvatelstva téměř z 70 – 75 %  ze všech vnějších faktorů. Bohužel v  české populaci právě v těchto faktorech stále ještě nejčastěji chybujeme, a snad i proto  náš zdravotní stav není uspokojivý. Každý  z nás se může snažit uspořádat svoji životosprávu i životní styl tak, aby prospěl svému tělu.

V naší poradně Vám můžeme pomoci najít cestu k zlepšení zdraví, zlepšení stravovacích návyků, zvýšení kondice
a zvýšení sebevědomí.

Na rozdíl od konkurence poskytujeme odborné medicínské služby – poradnu vede lékařka. Naší snahou je vést klienta
k postupné změně životosprávy tak, aby cílený efekt mohl být udržen do budoucna.

Za dobu naší činnosti jsme získali mnoho spokojených klientů, kteří se k nám rádi vracejí a doporučují nás svým známým. Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.Zdravý životní styl

Ceník služeb:

1,5 hodiny vstupní konzultace, vyšetření přístrojem Bodystat, sestavení jídelníčku a plánu pohybových aktivit, psychologické vyšetření………………………………………………………………………………….. 800Kč

Vstupní konzultace bez vyšetření přístrojem Bodystat………………….. 500Kč

1 hodina – kontrola……………………………………………………. 300Kč

Samostatné vyhodnocení jídelníčku………………………………… 200Kč

Vyhodnocení jídelníčku v rámci dlouhodobého sledování klienta……………. 50Kč

Samostatné orientační psychologické vyšetření………………………. 100Kč

Kontrolní vyšetření přístrojem Bodystat…………………………………. 500Kč

Redukční kurz intenzivní (4 měsíce)……………………………………. 2100Kč

Redukční kurz intenzivní se cvičením alpinning  (3 měsíce)…………………… 3500Kč

Cvičení alpinning……………………………………………. viz. záložka cvičení alpinning

Osobní fitness trenér…………………………………………………………………. 300-400Kč

Besedy…………………………………………………………………………………..500Kč/hod.

Biochemické vyšetření přístrojem Reflotron – kapilární krev:

Celkový cholesterol…………………………………………………………………. 150Kč

Glukóza……………………………………………………………………………….150Kč

Kyselina močová…………………………………………………………….. 150Kč

Triglyceridy………………………………………………………………………150Kč

Intenzivní tříměsíční program zaměřený na změnu celkové vizáže
(včetně např. redukce nadváhy) -„Najdi svoji krásu!“

Nutriční poradna – redukční kurz intenzivní se cvičením alpinning 2 týdně,
2x konzultace s osobním fitness trenérem, čištění pleti + líčení, kadeřník,
poradenství v oblasti vizáže, zvyšování sebevědomí, focení před a po.

Akce!!………………………………………………………………………………. 6 000,- Kč

Měření tlaku, % tuku, celkové tělesné složení na váze Omron, edukační materiály pro klienty zdarma!

Kontakty na Výživového poradce MUDr. Lenka Luhanová, Plzeň

Web: www.centrumlekarskeprevence.cz

Telefon: +420 377 264 504

E-mail: poradnazivotnistyl@seznam.cz

Adresa firmy:

Rodinná 776/7
31200
Plzeň, Lobzy

Otevírací hodiny:

  • Dle telefonické domluvy
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výživové poradenství

Nehubni! Změn svůj životní styl

Published

on

By

„Starej se o své tělo. Je to jediné místo, kde můžeš žít.“ —  Jim Rohn

Zdravý životní styl se skládá z několika vrstev. První vrstva je okem viditelná. Je jím fyzické tělo, které můžeme zdravotně ovlivnit stravou a pohybem. Fyzické tělo je kmitající energie, kterou můžeme léčit také mentálně, například pomocí barev, vibrací a myšlenek. Psychické zdraví je polovinou našeho fyzického zdraví, proto je zapotřebí si vyřešit minulost, toxické vztahy a své strachy, kterými se blokuje naše tělo, které v sobě nemá vnitřní klid.

Fyzické problémy jsou většinou projevem naší nerovnováhy v životě. Vycházejí z neschopnosti vzít zodpovědnost za svůj život a nechtít se změnit. Cesta změny a seberozvoje není jednoduchá, je dokonce nekonečná. Cesta sebepoznání je vývoj a především volba, která opravdu stojí za to!

„Abychom byli schopní naslouchat životu, potřebujeme odvahu, čistou mysl a otevřené srdce. Abychom byli schopní s životem kráčet bok po boku, potřebujeme zdravé tělo i ducha.“ Bára Erben

Bára Erben se věnuje koučinku ve změně životního stylu se zaměřením pozornosti na fyzické tělo. Při redukci váhy je potřeba kalorický deficit, omezit nezdravé tuky, sacharidy a rychlé cukry. Při zdravotních problémech je potřeba se zaměřit na příčinu.

Program Jsme FIT, který vede Bára Erben, nabízí klientům budování správných a zdravých stravovacích návyků, kdy klienti nedrží diety, ale mění životní styl tak, aby jim vydržel dlouhodobě a nevznikl pouze jojo-efekt. Program zahrnuje také spousty jednoduchých receptů, sestavený individuální nutriční plán, možnost se vzdělávat v oblasti zdraví a nekonečné inspirace ve facebookové skupině Jsme FIT – s lehkostí a radostí.

Bára se snaží klientům ukázat to, čeho si doposud nebyli schopni všimnout sami. Podstatou její práce je neustálý kontakt s klienty, motivovat je, přistupovat k nim s osobním přístupem a pravidelnými konzultacemi. Zaměřuje se na preventivní posilování imunity a udržuje tělo svěží a krásné.

Do jídelníčku zahrnuje výživově hodnotné produkty od Herbalife nutrition, které udržují organismus čistý a vyživený. Redukce váhy nebo jen zdravý životní styl s vyváženým jídelníčkem je naprosto zvládnutelný pro každého, kdo je rozhodnutý udělat první krok. Při dalších krocích, už jde klient s průvodcem jménem Bára, aby pochopil důležitost svého těla.

S lehkostí a radostí
Bára Erben

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Výživové poradenství

Konference ukázala význam výživy v prevenci nemocí i cestu k udržitelnosti

Published

on

By

Ve středu 23. září se v Praze uskutečnila odborná konference nazvaná Výživa ve 21. století. Konference se zabývala důležitostí výživy a jejím dopadem na zdraví dětí, dospělých a seniorů. Věnovala se významu výživy a zdravého životního stylu v prevenci nemocí a posilování imunity, jedním z témat byla také udržitelnost produkce potravin.

Výživa má na lidské zdraví zásadní vliv. Zvláště v současné době provázené obavami z pandemie Covid-19 se ukazuje, jaký význam má prevence a posilování imunity, ke kterým správná výživa a zdravotní styl výrazně přispívají. Dopady výživy na lidské zdraví byly hlavním tématem, které se prolínalo celou konferencí. Příspěvky se věnovaly i dalším oblastem, jejichž význam dnes roste, jako jsou environmentální aspekty výživy a udržitelnost výroby potravin.

Propojení výživy, potravin a zdraví v obecné rovině se věnoval první z pěti tematických bloků konference. Vedle předních expertů z oblasti výživy a potravin vystoupil také MUDr. P. Tláskal, CSc., předseda Společnosti pro výživu a vedoucí lékař oddělení léčebné výživy Fakultní nemocnice v Motole. Ve svém příspěvku hovořil o úloze Společnosti pro výživu v podpoře zdraví. Mimo jiné uvedl: „Na rozdíl od covidové infekce, jejíž zdravotní rizika si bezprostředně uvědomujeme, ovlivňuje výživa stav našeho zdraví často dlouhodobě, někdy i skrytě. Může tak aktivovat rozvoj onemocnění, která se ke komplikacím infekce připojují. Studie WHO získané třicetiletým sledováním výživy obyvatel 195 registrovaných zemí ukázaly, že každý pátý člověk umírá předčasně v souvislosti s nesprávnými stravovacími návyky.

Druhá část programu byla zaměřená na výživu dětí, odborníci hovořili o stravování dětí školního věku a významu výživy pro zdravý vývoj dětí. Zdůraznili důležitost školního stravování, které má denně vliv na výživu až 1 440 000 dětí z mateřských, základních a středních škol. V třetím bloku se pozornost zaměřila na dospělou populaci a změny jejích stravovacích zvyklostí. Příspěvky mimo jiné upozornily, že současné výživové trendy se mnohdy pohybují na opačných stranách spektra – od veganství na straně jedné až po paleo trend na straně druhé, což ztěžuje spotřebitelům orientaci a komplikuje hledání relevantních informací. Čtvrtá část konference se pak věnovala otázkám výživy seniorů, tedy oblasti, která s pandemií Covid-19 získala ještě větší důležitost než dříve.

Příspěvky v posledním bloku konference se zaměřily na environmentální aspekty výživy, tedy jaké dopady na lidskou výživu jsou spojené s dnešním důrazem na ochranu životního prostředí a bojem proti změně klimatu. Experti se věnovali otázce, jak se ochrana životního prostředí může projevit ve výživových doporučeních nebo zda je možné udržitelně produkovat potraviny prospěšné zdraví. V příspěvcích zaznělo varování, že globální systém produkce potravin dnes překračuje 5 z 9 environmentálních limitů Země. Odborníci také upozornili, že lidstvo získává dvě třetiny energie z pouhých čtyř plodin – kukuřice, pšenice, rýže a sóji – přičemž pro lidskou výživu je využitelných asi 50 tisíc druhů rostlin.

Záštitu nad konferencí převzali ministr zemědělství, ministr zdravotnictví a ministerstvo školství. Konference se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství České republiky.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vlasy, kůže, nehty

Suchá pokožka je problém, který můžete zmírnit pomocí potravin

Published

on

Majitelé suché pokožky nemají na růžích ustláno. Každodenní život jim znepříjemňuje svědění, šupinatění a v horším případě i bolestivé praskání. Kdyby to šlo, svlékli by problematickou kůži jako had. Jenomže nic takového možné není a nezbývá, než se s problémem vypořádat jiným způsobem. Mimo jiné i změnou skladby jídelníčku – některé potraviny mohou suché kůži výrazně prospět, a proto by je měl dotyčný konzumovat pravidelně. Jiné je naopak vhodné vyřadit, protože vysoušení pleti podporují.

(Pokračování textu…)

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net