Výživový poradce Kateřina Nikodýmová, Praha

0
1206

Jsem trenérka fitness a kulturistiky, výživová poradkyně. Nabízím osobní tréninky ve fitness, venku i u Vás doma, tréninkové plány, výživové poradenství, tvorbu jídelníčku na míru, sportovní koučink. Nabízím také různé balíčky služeb.

Jmenuji se Kateřina Nikodýmová a jsem osobní trenérka a výživová poradkyně. Nemůžu říct, že bych se sportem a zdravým životním stylem nadšeně zabývala odmalička, ale od doby, co jsem s tím začala, svůj vztah nemůžu nazvat jinak než vášeň. Silový trénink a správná výživa ze mě udělaly nového člověka. Jsem teď silnější a víc sebejistá. Zlepšily se moje vztahy s rodinou a přáteli, kvalita vztahů v mém životě obecně hodně vzrostla. Po několika letech intenzivního studia a testování všeho na sobě jsem teď připravená zlepšit život i vám 🙂 Miluji práci s lidmi, pomáhat jim dosahovat jejich cíle a cítit se lépe ve vlastním těle. Snažím se lidi povzbuzovat k tomu, aby se hýbali – nejen hodně, ale taky správně.

Ve své práci se snažím propojit své znalosti jak teoretické (z mnoha a mnoha kurzů, školení a seminářů, které nadšeně pravidelně navštěvuji), tak praktické z vlastní zkušenosti (připravuji se na závody v bodyfitness a silovém trojboji) a samozřejmě rovněž zkušenosti z trénování klientů. Díky těmto zkušenostem a znalostem dokážu vytvořit vysoce efektivní programy pro klienty nejrůznějšího věku, pokročilosti a s různými cíly, se kterými za mnou přicházejí.

V současné době je obrovská nabídka trenérů, kteří nabízejí své služby a pro klienty může být mnohdy náročné vybrat si toho správného. Kromě sympatií bych doporučovala přihlížet především k dosaženému vzdělání a snahám daného člověka nadále a kontinuálně se vzdělávat. Základní kurzy toho bohužel moc nenaučí, ale většina trenérů skončí u nich, což úplně nechápu. Trenérství je činnost, která vyžaduje neustále vzdělávání se a sledování aktuálních trendů. Jde o vaše tělo – složitý systém, který je třeba dokonale pochopit, pokud s ním má člověk správně pracovat; zdraví a také čas – neztrácejte ho s někým, kdo vám nedokáže přinést očekávané výsledky.

Koukání do mobilu během toho, co cvičíte, monotónní počítání opakování bez zájmu o formu provedení cviku, znuděný výraz, neschopnost vysvětlit vám, proč cvičíme zrovna to, co cvičíme nebo jinou otázku, na kterou se zeptáte…tak to ode mě rozhodně nečekejte. Na každý trénink jsem pečlivě připravená, celý čas věnuji svou koncentraci jen a jen vám, buď pro kontrolu správnosti provádění cviku nebo pro vaše otázky. Pokud hledáte profesionála, který své práci rozumí a chodí na tréninky vždy pozitivně naladěný, jsem tu pro vás 🙂
Výživové poradenství:

Služby, které jsem s minulosti v oblasti výživy posykytovala, se většinou týkaly sestavování jídelníčku na míru. Úspěšnost byla dobrá, ale v poslední době od této koncepce začínám upouštět. Důvod Vám hned vysvětlím 🙂 Nejdřív Vám prozradím malé tajemnství – nezáleží na tom, jakou dietu zvolíte pro to, abyste se zbavili nadbytečných kil, případně nějaké to kilo naopak nabrali. Zvolíte vyváženou racionální stravu? Ketodietu? Paleo? Vegetariánství? Dělenou stravu? Přerušovaný půst? Dukanovu dietu nebo jakoukoliv jinou, podle momentálního trendu? Je to úplně jedno!

(Téměř) každá dieta funguje a zhubnete díky ní.

Problém je ale jinde. Aby se dalo mluvit o opravdu úspěšné dietě, musí být splněná podmínka, že si shozená kila udržíte. Jenže to je právě kámen úrazu. Málokdo u své diety vydrží, vrací se do zajetých kolejí a za chvíli má všechny kila zpátky, však to znáte. Proto aby byla dieta úspěšná, musíte být především schopní u ní vydržet dlouhodobě – po celý život. Možná to teď zní strašidelně, ale není to tak zlé, jak to vypadá. Důležité je změnit stávající špatné návyky a nahradit je novými, lepšími. Pak už se ani nedá mluvit o tom, že držíte dietu, spíše jednoduše měníte svůj životní styl k lepšímu.

Klíčem k vysněné postavě je najít styl stravování, který Vám bude vyhovovat a tak bude snadné u něj vydržet.

Ano, tak jednoduché to je. Najdětě zdravý způsob stravování, který Vám vyhovuje, vydržte u něj navždy a zhubnete. Existuje mnoho přístupů, problém je v tom, že ne každý vyhovuje každému, a proto je nutné najít to, co bude padnout přesně Vám.

A tady nastupuje můj úkol jako výživového poradce. Pomůžu Vám identifikovat, na základě podrobné analýzy Vašich stávajících stravovacích zvyklostí, životního stylu, míry stresu, časových možností, osobních chuťových preferencí atd., jaký styl stravování by byl ideální právě pro Vás. Následně Vám pomůžu postupnými kroky implementovat tento nový způsob do Vašeho stávajícího životního stylu. Špatné návyky nahradíme dobrými. Pomalu a nenásilně. Na pravidelných kontrolních konzultacích pak budeme sledovat Váš pokrok, přidávat další změny a postupně pak docílíme kompletní změny, která půjde ruku v ruce s úpravou váhy.

Jak to tedy probíhá?

 1. nejdříve se domluvíme na vstupní konzultaci. Ta trvá 60-90 minut a proberem na ní Vaše představy, Váš dosavadní životní styl, způsob stravování. Na základě toho Vám doporučím vhodný způsob stravování a navrhnu první malé změny, které se budete snažit začlenit do svého života do příští konzultace.
 2. do další konzultace pro Vás navrhnu podrobný plán, který bude v psané podobě. Bude obsahovat i přesné cíle, které spolu stanovíme a metody, kterými daných cílů dosáhneme. Tyto metody mají podobu malých krůčků, které pro Vás nebudou nikterak těžké, a proto pro Vás bude změna životního stylu nenáročná a snáze udržitelná.
 3. na dalších pravidelných konzultacích budeme sledovat Váš pokrok, upravovat jednotlivé kroky a já se postarám o to, aby Vás neopustila motivace

Úprava váhy nemusí být strašlivé utrpení, když víte jak na to a zvolíte si pro Vás nejvhodnější způsob, který bude vyhovovat Vašim chutím a zvyklostem. Napište mi a já Vám pomůžu 🙂

asistovaný nákup: v současné nabídce potravin je těžké se vyznat. Pokud často tápete nad tím, jaké potraviny vybrat, je tato služba určená pro Vás. Společně zajdeme do některého z velkých supermarketů, projdeme oddělení po oddělení a já Vám ve všech ukážu potraviny, které je vhodné vybírat s ohledem na zdravý jídelníček. Vysvětlím Vám také, jak správě číst etikety a podle čeho se orientovat, takže už nikdy s nákupem nebudete mít problém.

Ceník:

 • 1 trénink – v posilovně nebo venku : 500,-
 • 5 tréninků: 2250,- (1 trénink 450,-)
 • 10 tréninků: 4000,- (1 trénink 400,-)
 • 1 trénink u klienta doma – 600,-
 • 5 tréninků u klienta doma – 2750,-
 • 10 tréninků u klienta doma – 5000,-

 

Je možné domluvit se na výhodnější ceně pro dvojice.

 

Domluvenou hodinu je možné zrušit 24 hodin předem. V případě pozdějšího zrušení toleruji 2 takové případy, ve třetím a každém dalším případě už bohužel musím trénink naúčtovat v plné výši.

 

Výživa

 • Vstupní konzultace (60-90 minut): 700,-
 • Druhá konzultace (včetně plánu, cca. 60 minut): 600,-
 • Kontrolní konzultace (30minut): 300,-
 • Konzultace je možné uskutečnit osobně (Praha 9) nebo prostřednictvím Skype.
 • asistovaný nákup (cca 60minut): 600,-

 

Kontakty na Výživového poradce Kateřina Nikodýmová, Praha

Web: www.fit-zivot.cz

Mobil: +420 777 655 096

E-mail: knikodymova@yahoo.com

Adresa firmy:

Pešlova 94/6
19000
Praha, Vysočany

Otevírací hodiny:

 • Dle objednání
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here