Connect with us

Výživové poradenství

Výživový poradce Kateřina Kostková, Brumov

Published

on

Výživový poradce Kateřina Kostková, Brumov

Výživový poradce Kateřina Kostková, Brumov

Prodáváme značkovou kosmetiku Oriflame. Nabízíme poradenství a diagnostiku pleti, výživové a wellness poradenství.

Konec diet – ke štíhlosti se dá jedině projíst !

Jak se vám líbí tato myšlenka? Kolikrát jste ji už slyšeli? A kolikrát jste to vyzkoušeli ?

Pokud opravdu stojíte o štíhlost napořád – zamilujte si ji 🙂

Trendem doby se stalo hubnutí. Každý o tom mluví, byla napsána spousta knih. Televize a internet jsou plné pořadů, receptů a návodů.Přesto se v tom pořád plácáme a  obezita stále narůstá.

Proč  tomu tak je a jak z toho ven?

Člověk je tvor líný. Je navyklý na svůj životní styl a co  opravdu  nemá rád  – jsou změny.

Bez nich, ale nemůžeme očekávat jiné výsledky – tisíce let stará pravda.

Když už se přes veškeré nepohodlí  rozhodneme změnu učinit, měla by vás tato změna bavit a těšit.  Když se hubne s rozumem- výsledky se dostaví. Výrazně se vám zkvalitní život – ustoupí zdravotní problémy, zlepší se psychika, celkově se cítíte ve svém těle dobře. A o to jde.

Jak se k této trvalé změně dopracovat?

Většinou se k naší velké škodě neřídíme pravidlem ,že ČÍM PŘIROZENĚJŠÍ ZMĚNU UDĚLÁME, TÍM  VĚTŠÍ JE NADĚJE NA ÚSPĚCH. A stále dokola si dáváme nesmyslná předsevzetí, která když se nepodaří splnit nám berou spoustu energie a mnohdy poslední zbytky sebevědomí. Všichni to známe. „Včera jsi říkal, že zítra“

Pojďme s tím jednou pro vždy „zatočit“ – přestat odkládat, a pojďme se do toho pustit. Pro začátek:

 • Vyřaďte ze svého života slovo dieta, hubnutí a podobně.
 • Najděte si pohyb, který vás bude bavit.
 • Nadřaďte kvalitu nad kvantitu a opravdu si pochutnejte.
 • Povyšte jídlo na umění, staňte se labužníkem, jezte pomalu a na jídlo se soustřeďte.
 • Vytvářejte si aktivně jídelníček o optimální energetické hodnotě ve správné skladbě, který se bude skládat z potravin pro vás dostupných a z těch, které máte rádi.
 • Možná vás překvapí, že při novém způsobu života si užijete potravin a pokrmů více než kdykoli předtím, a to z mnoha důvodů. Budete jíst vícekrát za den, nebudete již otrokem prostředí, které vás provokuje k jídlu, i když nemáte hlad.  Změna životního stylu nebude řeholí, užijete si ji. Budete se sice kontrolovat celý život, ale bude to kontrola radostná, či alespoň přijatelná. Když automaticky zastavíte na semaforu na červenou, také při tom netrpíte. Do kontroly patří i zvládnutí občasných vybočení.
 • Jediné, co si zakažte, jsou slůvka „dieta“ a už „nikdy více “
 • Jděte do toho spolu s kamarádkou, kamarádem – „ ve dvou se vše lépe táhne“, můžete se motivovat navzájem
 • Dovolte mi, pomoct vám. Přesně vám řeknu jak na to a budu blízko vždy, když budete potřebovat podporu.

Program přizpůsobím vašim možnostem a vaší osobnosti.

Každý člověk je jiný, má své chuťové preference, dny, kdy očekává určité jídlo, obchody, kde je zvyklý nakupovat a rodinu, která si žádá zažitá jídla. Spolu poskládáme váš jídelníček tak, aby vám seděl po všech stránkách.

Kontakty na Výživového poradce Kateřina Kostková, Brumov

Web: www.stihlost-zdrave.cz

Mobil: +420 605 282 524

E-mail: katerina.kostkova@seznam.cz

Adresa firmy:

H. Synkové 1006
76331
Brumov-Bylnice, Brumov

Otevírací hodiny:

 • Pondělí: Zavřeno
 • Úterý: Zavřeno
 • Středa: 0Zavřeno
 • Čtvrtek: 10:00 – 16:30
 • Pátek: Zavřeno
 • Sobota: Zavřeno
 • Neděle: Zavřeno
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výživové poradenství

Nehubni! Změn svůj životní styl

Published

on

By

„Starej se o své tělo. Je to jediné místo, kde můžeš žít.“ —  Jim Rohn

Zdravý životní styl se skládá z několika vrstev. První vrstva je okem viditelná. Je jím fyzické tělo, které můžeme zdravotně ovlivnit stravou a pohybem. Fyzické tělo je kmitající energie, kterou můžeme léčit také mentálně, například pomocí barev, vibrací a myšlenek. Psychické zdraví je polovinou našeho fyzického zdraví, proto je zapotřebí si vyřešit minulost, toxické vztahy a své strachy, kterými se blokuje naše tělo, které v sobě nemá vnitřní klid.

Fyzické problémy jsou většinou projevem naší nerovnováhy v životě. Vycházejí z neschopnosti vzít zodpovědnost za svůj život a nechtít se změnit. Cesta změny a seberozvoje není jednoduchá, je dokonce nekonečná. Cesta sebepoznání je vývoj a především volba, která opravdu stojí za to!

„Abychom byli schopní naslouchat životu, potřebujeme odvahu, čistou mysl a otevřené srdce. Abychom byli schopní s životem kráčet bok po boku, potřebujeme zdravé tělo i ducha.“ Bára Erben

Bára Erben se věnuje koučinku ve změně životního stylu se zaměřením pozornosti na fyzické tělo. Při redukci váhy je potřeba kalorický deficit, omezit nezdravé tuky, sacharidy a rychlé cukry. Při zdravotních problémech je potřeba se zaměřit na příčinu.

Program Jsme FIT, který vede Bára Erben, nabízí klientům budování správných a zdravých stravovacích návyků, kdy klienti nedrží diety, ale mění životní styl tak, aby jim vydržel dlouhodobě a nevznikl pouze jojo-efekt. Program zahrnuje také spousty jednoduchých receptů, sestavený individuální nutriční plán, možnost se vzdělávat v oblasti zdraví a nekonečné inspirace ve facebookové skupině Jsme FIT – s lehkostí a radostí.

Bára se snaží klientům ukázat to, čeho si doposud nebyli schopni všimnout sami. Podstatou její práce je neustálý kontakt s klienty, motivovat je, přistupovat k nim s osobním přístupem a pravidelnými konzultacemi. Zaměřuje se na preventivní posilování imunity a udržuje tělo svěží a krásné.

Do jídelníčku zahrnuje výživově hodnotné produkty od Herbalife nutrition, které udržují organismus čistý a vyživený. Redukce váhy nebo jen zdravý životní styl s vyváženým jídelníčkem je naprosto zvládnutelný pro každého, kdo je rozhodnutý udělat první krok. Při dalších krocích, už jde klient s průvodcem jménem Bára, aby pochopil důležitost svého těla.

S lehkostí a radostí
Bára Erben

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Výživové poradenství

Konference ukázala význam výživy v prevenci nemocí i cestu k udržitelnosti

Published

on

By

Ve středu 23. září se v Praze uskutečnila odborná konference nazvaná Výživa ve 21. století. Konference se zabývala důležitostí výživy a jejím dopadem na zdraví dětí, dospělých a seniorů. Věnovala se významu výživy a zdravého životního stylu v prevenci nemocí a posilování imunity, jedním z témat byla také udržitelnost produkce potravin.

Výživa má na lidské zdraví zásadní vliv. Zvláště v současné době provázené obavami z pandemie Covid-19 se ukazuje, jaký význam má prevence a posilování imunity, ke kterým správná výživa a zdravotní styl výrazně přispívají. Dopady výživy na lidské zdraví byly hlavním tématem, které se prolínalo celou konferencí. Příspěvky se věnovaly i dalším oblastem, jejichž význam dnes roste, jako jsou environmentální aspekty výživy a udržitelnost výroby potravin.

Propojení výživy, potravin a zdraví v obecné rovině se věnoval první z pěti tematických bloků konference. Vedle předních expertů z oblasti výživy a potravin vystoupil také MUDr. P. Tláskal, CSc., předseda Společnosti pro výživu a vedoucí lékař oddělení léčebné výživy Fakultní nemocnice v Motole. Ve svém příspěvku hovořil o úloze Společnosti pro výživu v podpoře zdraví. Mimo jiné uvedl: „Na rozdíl od covidové infekce, jejíž zdravotní rizika si bezprostředně uvědomujeme, ovlivňuje výživa stav našeho zdraví často dlouhodobě, někdy i skrytě. Může tak aktivovat rozvoj onemocnění, která se ke komplikacím infekce připojují. Studie WHO získané třicetiletým sledováním výživy obyvatel 195 registrovaných zemí ukázaly, že každý pátý člověk umírá předčasně v souvislosti s nesprávnými stravovacími návyky.

Druhá část programu byla zaměřená na výživu dětí, odborníci hovořili o stravování dětí školního věku a významu výživy pro zdravý vývoj dětí. Zdůraznili důležitost školního stravování, které má denně vliv na výživu až 1 440 000 dětí z mateřských, základních a středních škol. V třetím bloku se pozornost zaměřila na dospělou populaci a změny jejích stravovacích zvyklostí. Příspěvky mimo jiné upozornily, že současné výživové trendy se mnohdy pohybují na opačných stranách spektra – od veganství na straně jedné až po paleo trend na straně druhé, což ztěžuje spotřebitelům orientaci a komplikuje hledání relevantních informací. Čtvrtá část konference se pak věnovala otázkám výživy seniorů, tedy oblasti, která s pandemií Covid-19 získala ještě větší důležitost než dříve.

Příspěvky v posledním bloku konference se zaměřily na environmentální aspekty výživy, tedy jaké dopady na lidskou výživu jsou spojené s dnešním důrazem na ochranu životního prostředí a bojem proti změně klimatu. Experti se věnovali otázce, jak se ochrana životního prostředí může projevit ve výživových doporučeních nebo zda je možné udržitelně produkovat potraviny prospěšné zdraví. V příspěvcích zaznělo varování, že globální systém produkce potravin dnes překračuje 5 z 9 environmentálních limitů Země. Odborníci také upozornili, že lidstvo získává dvě třetiny energie z pouhých čtyř plodin – kukuřice, pšenice, rýže a sóji – přičemž pro lidskou výživu je využitelných asi 50 tisíc druhů rostlin.

Záštitu nad konferencí převzali ministr zemědělství, ministr zdravotnictví a ministerstvo školství. Konference se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství České republiky.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vlasy, kůže, nehty

Suchá pokožka je problém, který můžete zmírnit pomocí potravin

Published

on

Majitelé suché pokožky nemají na růžích ustláno. Každodenní život jim znepříjemňuje svědění, šupinatění a v horším případě i bolestivé praskání. Kdyby to šlo, svlékli by problematickou kůži jako had. Jenomže nic takového možné není a nezbývá, než se s problémem vypořádat jiným způsobem. Mimo jiné i změnou skladby jídelníčku – některé potraviny mohou suché kůži výrazně prospět, a proto by je měl dotyčný konzumovat pravidelně. Jiné je naopak vhodné vyřadit, protože vysoušení pleti podporují.

(Pokračování textu…)

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net