Connect with us

Výživové poradenství

Výživový poradce Dejan Hrnjica, Praha

Published

on

Výživový poradce Dejan Hrnjica, Praha

Výživový poradce Dejan Hrnjica, Praha

Nabízím výživové poradenství ve spojení s přírodní medicínou. Zaměřujeme se na měření tělesné konstituce, jídelníčky na míru, individuální hodiny vaření a další.

Dovolte mi abych se představil, jmenuji se Dejan Hrnjica, narodil jsem se 29.6.1974 v srbském Bělehradě. Vystudoval jsem elektrotechniku a výpočetní techniku, ale už léta se zabývám výživou a všim kolem ní. Vyzkoušel jsem na sobě snad všechny výživové směry, které existují, prostudoval hodně literatury a získal zkušenosti, které, věřím, můžu přenést i na Vás. Nejde však jenom o zkušenosti, jsem certifikovaný výživový poradce.

Rád bych si představil i svého ideálního klienta.

Je to člověk, který se snaží změnit svoje stravování a životosprávu, ale trošku tápe, těžko se orientuje v množství výživových a často protichůdných směrů. Má vůli a je ochoten vynaložit vlastní aktivitu, ale potřebuje vedení a systém, který bude mít hlavu a patu, ale zároveň bude ctít jeho vlastní potřeby a individualitu. Pokud má nadváhu, rád by zhubl, ale přirozeně a bude dávat přednost dlouhodobým výsledkům.  Pokud má některé zdravotní problémy jako jsou únava, špatné spaní , těžké zažívání, bolesti hlavy atd. rád by se jích zbavil bez chemických léků.

Naše práce pak bude spočívat v hledání té nejlepší cesty od výchozího stavu (tedy toho, jak se teď stravuje) k jakémusi stavu ideálnímu. Na této cestě ode mě dostane spoustu rad, tipů a také podporu.

Moje role na jeho cestě může být různá – pro někoho bude stačit jediná konzultace, na které poukáži na základní chyby a možný směr  jak pokračovat (včetně např. literatury), někdo bude chtít absolvovat několik konzultací, jiný bude chtít spolupracovat třeba léta.

Pro někoho bude stačit jen mírně poupravit jídelníček a zvyklosti, někdo bude stát o zásadnější změny.

Mým konečným cílem je, aby klient už žádného výživového poradce nepotřeboval a cítil se skvěle a zdráv!

Jídelníček na míru:

Na žádost klienta je možno udělat 2-týdenní jídelníček na míru, který bude odrážet všechny navrhované změny.

Cena: 800kč

Půlhodinová nezávazná konzultace:

Jedná se o nezávaznou půlhodinovou konzultaci, při které se pobavíme o vašem problému a kde naznačím případné řešení, přesněji směr, jakým byste se měli ubírat.

Tuto konzultaci preferuji provést s každým klientem před první detailní konzultaci. Jedná se o vzájemné seznámení, zjištění, jestli jsem zrovna já ideální volba pro vás a jestli si osobnostně sedíme. Řeknete mi něco více o tom, co vás přivádi k výživovému poradci, já vám povím víc o svém způsobu práce a na co kladu důraz.

Doba trvání: ½ hodiny

Cena: ZDARMA

Měření tělesné konstituce:

V rámci této konzultace se provede měření tělesné konstituce na přístroji Tanita. Měří se následující parametry:

  • Tělesná váha
  • Metabolický věk

Tento údaj je obzvlášť zajímavý. Pokud je tato hodnota vyšší, poukazuje na skutečný problém – spomalený metabolismus a celkovou nerovnováhu v těle. Pokud se na nadváhu přistoupí jen z pohledu kalorií nebo cvičení, výsledek se nemusí dostavit. Proto se lepší výsledky dostaví při soustředení na takovou stravu a cvičení, které povedou k harmonizaci organismu. Důraz je kladen také na odkyselení, odhlenění a detoxikaci.

  • Podíl tuků v těle

Jedná se o údaj, který při prvním měření příliš nepřekvapí – osoba s nadváhou vždy bude mít větší podíl tuků a naopak. Zajímavý je především při opakovaném měření, kdy ukazuje na skutečný pokrok lépe než tělesná váha.

  • Podíl svalů v těle

Podobně jako u podílu tuků, je podíl svalů v těle zajímavý především při opakovaném měření.

  • Váha kostí a minerálů
  • Břišní (viscerální) tuk

Jedná se o vnitřní břišní tuk obalující vnitřní orgány. Ve vyšším množství může představovat zátěž pro vnitřní orgány. V tomto případě se jedná o signál, který by člověk měl brát vážně. Nesouvisí vždy s podkožním tukem – je několik případů, kdy zdánlivě štíhlý a zdravý člověk má vysokou hodnotu viscerálního tuku.

Doba trvání: ½ hodiny

Cena: 100kč

Kontakty na Výživového poradce Dejan Hrnjica, Praha

Web: www.dejan1.webnode.cz

Mobil: +420 724 761 207

E-mail: dejan.hrnjica@seznam.cz

Adresa firmy:

Bajkalská 1192/18
10000
Praha, Vršovice

Otevírací hodiny:

  • Dle objednání
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výživové poradenství

Nehubni! Změn svůj životní styl

Published

on

By

„Starej se o své tělo. Je to jediné místo, kde můžeš žít.“ —  Jim Rohn

Zdravý životní styl se skládá z několika vrstev. První vrstva je okem viditelná. Je jím fyzické tělo, které můžeme zdravotně ovlivnit stravou a pohybem. Fyzické tělo je kmitající energie, kterou můžeme léčit také mentálně, například pomocí barev, vibrací a myšlenek. Psychické zdraví je polovinou našeho fyzického zdraví, proto je zapotřebí si vyřešit minulost, toxické vztahy a své strachy, kterými se blokuje naše tělo, které v sobě nemá vnitřní klid.

Fyzické problémy jsou většinou projevem naší nerovnováhy v životě. Vycházejí z neschopnosti vzít zodpovědnost za svůj život a nechtít se změnit. Cesta změny a seberozvoje není jednoduchá, je dokonce nekonečná. Cesta sebepoznání je vývoj a především volba, která opravdu stojí za to!

„Abychom byli schopní naslouchat životu, potřebujeme odvahu, čistou mysl a otevřené srdce. Abychom byli schopní s životem kráčet bok po boku, potřebujeme zdravé tělo i ducha.“ Bára Erben

Bára Erben se věnuje koučinku ve změně životního stylu se zaměřením pozornosti na fyzické tělo. Při redukci váhy je potřeba kalorický deficit, omezit nezdravé tuky, sacharidy a rychlé cukry. Při zdravotních problémech je potřeba se zaměřit na příčinu.

Program Jsme FIT, který vede Bára Erben, nabízí klientům budování správných a zdravých stravovacích návyků, kdy klienti nedrží diety, ale mění životní styl tak, aby jim vydržel dlouhodobě a nevznikl pouze jojo-efekt. Program zahrnuje také spousty jednoduchých receptů, sestavený individuální nutriční plán, možnost se vzdělávat v oblasti zdraví a nekonečné inspirace ve facebookové skupině Jsme FIT – s lehkostí a radostí.

Bára se snaží klientům ukázat to, čeho si doposud nebyli schopni všimnout sami. Podstatou její práce je neustálý kontakt s klienty, motivovat je, přistupovat k nim s osobním přístupem a pravidelnými konzultacemi. Zaměřuje se na preventivní posilování imunity a udržuje tělo svěží a krásné.

Do jídelníčku zahrnuje výživově hodnotné produkty od Herbalife nutrition, které udržují organismus čistý a vyživený. Redukce váhy nebo jen zdravý životní styl s vyváženým jídelníčkem je naprosto zvládnutelný pro každého, kdo je rozhodnutý udělat první krok. Při dalších krocích, už jde klient s průvodcem jménem Bára, aby pochopil důležitost svého těla.

S lehkostí a radostí
Bára Erben

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Výživové poradenství

Konference ukázala význam výživy v prevenci nemocí i cestu k udržitelnosti

Published

on

By

Ve středu 23. září se v Praze uskutečnila odborná konference nazvaná Výživa ve 21. století. Konference se zabývala důležitostí výživy a jejím dopadem na zdraví dětí, dospělých a seniorů. Věnovala se významu výživy a zdravého životního stylu v prevenci nemocí a posilování imunity, jedním z témat byla také udržitelnost produkce potravin.

Výživa má na lidské zdraví zásadní vliv. Zvláště v současné době provázené obavami z pandemie Covid-19 se ukazuje, jaký význam má prevence a posilování imunity, ke kterým správná výživa a zdravotní styl výrazně přispívají. Dopady výživy na lidské zdraví byly hlavním tématem, které se prolínalo celou konferencí. Příspěvky se věnovaly i dalším oblastem, jejichž význam dnes roste, jako jsou environmentální aspekty výživy a udržitelnost výroby potravin.

Propojení výživy, potravin a zdraví v obecné rovině se věnoval první z pěti tematických bloků konference. Vedle předních expertů z oblasti výživy a potravin vystoupil také MUDr. P. Tláskal, CSc., předseda Společnosti pro výživu a vedoucí lékař oddělení léčebné výživy Fakultní nemocnice v Motole. Ve svém příspěvku hovořil o úloze Společnosti pro výživu v podpoře zdraví. Mimo jiné uvedl: „Na rozdíl od covidové infekce, jejíž zdravotní rizika si bezprostředně uvědomujeme, ovlivňuje výživa stav našeho zdraví často dlouhodobě, někdy i skrytě. Může tak aktivovat rozvoj onemocnění, která se ke komplikacím infekce připojují. Studie WHO získané třicetiletým sledováním výživy obyvatel 195 registrovaných zemí ukázaly, že každý pátý člověk umírá předčasně v souvislosti s nesprávnými stravovacími návyky.

Druhá část programu byla zaměřená na výživu dětí, odborníci hovořili o stravování dětí školního věku a významu výživy pro zdravý vývoj dětí. Zdůraznili důležitost školního stravování, které má denně vliv na výživu až 1 440 000 dětí z mateřských, základních a středních škol. V třetím bloku se pozornost zaměřila na dospělou populaci a změny jejích stravovacích zvyklostí. Příspěvky mimo jiné upozornily, že současné výživové trendy se mnohdy pohybují na opačných stranách spektra – od veganství na straně jedné až po paleo trend na straně druhé, což ztěžuje spotřebitelům orientaci a komplikuje hledání relevantních informací. Čtvrtá část konference se pak věnovala otázkám výživy seniorů, tedy oblasti, která s pandemií Covid-19 získala ještě větší důležitost než dříve.

Příspěvky v posledním bloku konference se zaměřily na environmentální aspekty výživy, tedy jaké dopady na lidskou výživu jsou spojené s dnešním důrazem na ochranu životního prostředí a bojem proti změně klimatu. Experti se věnovali otázce, jak se ochrana životního prostředí může projevit ve výživových doporučeních nebo zda je možné udržitelně produkovat potraviny prospěšné zdraví. V příspěvcích zaznělo varování, že globální systém produkce potravin dnes překračuje 5 z 9 environmentálních limitů Země. Odborníci také upozornili, že lidstvo získává dvě třetiny energie z pouhých čtyř plodin – kukuřice, pšenice, rýže a sóji – přičemž pro lidskou výživu je využitelných asi 50 tisíc druhů rostlin.

Záštitu nad konferencí převzali ministr zemědělství, ministr zdravotnictví a ministerstvo školství. Konference se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství České republiky.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vlasy, kůže, nehty

Suchá pokožka je problém, který můžete zmírnit pomocí potravin

Published

on

Majitelé suché pokožky nemají na růžích ustláno. Každodenní život jim znepříjemňuje svědění, šupinatění a v horším případě i bolestivé praskání. Kdyby to šlo, svlékli by problematickou kůži jako had. Jenomže nic takového možné není a nezbývá, než se s problémem vypořádat jiným způsobem. Mimo jiné i změnou skladby jídelníčku – některé potraviny mohou suché kůži výrazně prospět, a proto by je měl dotyčný konzumovat pravidelně. Jiné je naopak vhodné vyřadit, protože vysoušení pleti podporují.

(Pokračování textu…)

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net