Connect with us

Výživové poradenství

Výživový poradce Bc. Veronika Pavlová, Strakonice

Published

on

Výživový poradce Bc. Veronika Pavlová, Strakonice

Výživový poradce Bc. Veronika Pavlová, Strakonice

Komplexní individuální výživové poradenství. Pomoc při hubnutí, tvorba redukčních výživových plánů na míru, poradenství při dietoterapii. Zajišťuji též stravovací plány pro maminky v období před otěhotněním, v těhotenství a v době kojení. Pro firmy, školy či jiné skupiny nabízím vzdělávací semináře.

Vyzkoušeli jste všechny možné rady, diety a triky a nedaří se Vám zhubnout?

Redukce váhy není záležitost 1-2 týdnů, kdy držíme velmi přísnou dietu plnou odříkávání, hladu a neblahých pocitů. Dokážeme sice shodit několik kilo, nicméně ty jsou během pár týdnů, ne-li dní zpět. Někdy můžeme mít dokonce vyšší váhu než před započetím „hubnoucí kúry.“ Tudy cesta nevede.

Je potřeba najít trvalé, přirozené a nenásilné řešení, bez použití jakýchkoli nápojů či přípravků, které nemají studiemi prokázaný klinický účinek.

Nabízím:

  • Poradenství při redukci hmotnosti dětí, dospělých, seniorů i budoucích maminek
  • Redukci hmotnosti u osob trpících přidruženým onemocněním (např. diabetes, hypertenze,… atd.) nebo jako příprava na ortopedickou operaci (ceník specifické redukce viz záložka „Dietoterapie“)
  • Vytvoření redukčního plánu přímo na míru
  • Profesionální vedení
  • Individuální přístup
  • Cenné rady, tipy a zkušenosti s hubnutím (zkušenosti klientů si můžete přečíst v záložce„Reference“)
  • Ověřené a podložené informace (postupy založené na důkazech dle „evidence based medicine“)

Jen takový postup vede k úspěšnému hubnutí!

Obáváte se vzniku některé z civilizačních chorob, jako je například vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol či diabetes (cukrovka)?
Nadváha či obezita jsou vysoce rizikovým faktorem pro vznik těchto onemocnění.
I mírná redukce váhy či drobná režimová opatření mohou pomoci ke zlepšení Vašeho zdravotního stavu.
Pojďte se do toho pustit a zlepšit tak svůj zdravotní stav!

Pokud již trpíte nějakým onemocněním, můžete navštívit i záložku „Dietoterapie“.


Jaký průběh má redukce váhy?

V první řadě je potřeba uvědomit si, že trvalá redukce váhy, bez známého „ jo-jo efektu“, je běh na delší trať. Nejedná se tedy o dny až týdny, ale o měsíce a v některých případech i roky.

 

1) Úvodní schůzka
– v této části jde především o vzájemné seznámení, ujasnění motivace a cíle hubnutí, výměnu informací
o současném zdravotním stavu, pohybové aktivitě a stravovacích
zvyklostech.

Na této schůzce obdržíte:

  • vzorový jídelníček (v případě zájmu i příkladový jídelníček- obsahuje nápady na jídla a kombinaci potravin)
  • soupis vhodných potravin, které nakupovat
  • několik receptů 

Co s sebou na první (úvodní) schůzku?

  • Zápis Vašeho dosavadního jídelníčku- zapisujte alespoň týden, tedy včetně jednoho víkendu nebo nejméně 3 dny, ze kterých je alespoň jeden den víkendový (návod, jak zapisovat jídelníček naleznete zde, formulář pro zápis týdenního jídelníčku zde)

  • Seznam užívaných léků (+důvod)

  • Informace o výsledcích poslední preventivní prohlídky (jiné prohlídky) u praktického lékaře

  • Kartičku s hodnotami glykémií a glykovaného hemoglobinu (pokud trpíte diabetem)

2) Představení plánu
– konzultace
úspěšnosti prvních režimových opatření; předání individuálního redukčního plánuvytvořeného na základě informací získaných při úvodní schůzce. Plán zahrnuje:

  • propočet a zhodnocení Vašeho jídelníčku
  • hodnocení pitného režimu
  • hodnocení pohybové aktivity
  • jídelníček na míru
  • stanovení vhodného energetického příjmu pro hubnutí
  • rozložení základních živin během dne
  • Příručku správného hubnutí  

Příručka správného hubnutí obsahuje:

  • Tahák na množství potravin pro snadnější orientaci v rámcovém jídelníčku
  • Informace o vhodných pohybových aktivitách– jak správně sportovat, na co si dát pozor, výběr pohybové aktivity
  • Tabulku energetického výdeje při nejrůznějších aktivitách
  • Návod, jak řešit rizikové situace (oslavy, grilování, rauty, jiné společenské události) a překážky při hubnutí (nedostatek spánku, stresové situace)
  • Recepty

3) Kontrolní setkání
– slouží k hodnocení nastaveného režimu a jeho účinnosti, frekvence je přibližně 1 X za 14 dní; kontrolní setkání jsou tematicky zaměřená

 

Na každém setkání probíhá vážení na speciální váze pro zjištění poměru tukové a netukové tkáně, 1 x za 2-3 měsíce přeměření tělesných obvodů.


Při ukončení hubnutí obdržíte praktického pomocníka „Talířky“ pro snadnější udržení dosažené váhy.

 

Pro objednání do poradny mě prosím kontaktujte.


Jak zapisovat svůj jídelníček

  • IHNED po jídle (ne večer doma vzpomínat, opravdu HNED po každém jídle, noste s sebou kousek papíru a doma večer přepište, popř. s sebou noste rovnou vyhrazený notýsek či formulář pro zapisování jídelníčku)

  • zapisujte všechno ( i uždíbnutí buchty, ochutnání polévky, olíznutí lžíce…)

  • nezapomínejte na nápoje a pitný režim (včetně alkoholu!)

  • zapisujte čas, v kolik jíte a dobu, po kterou jíte ( zda 1 minutu, či 40 minut)

  • uveďte množství ( nechci přesné gramy- i když dobrovolnosti se meze nekladou – alespoň přibližně: velký tlustý krajíc, malé jablko,..)

  • připojte pocity, emoce či situace provázející jídlo (např. stres v práci, hádka s přítelem, … rodinná oslava, setkání s přáteli)

  • doplňte sportovní aktivitu (jaký druh sportu, jak dlouho)

Jídelníček je potřeba zapisovat opravdu ZODPOVĚDNĚ A SVĚDOMITĚ. Žádné informace, či „ prohřešky“ nezatajovat, Jedině tak se dobereme cíle. Hřešení je lidské, tak se mu pojďme postavit čelem!!

 

Kontakty na Výživového poradce Bc. Veronika Pavlová, Strakonice

Web: www.zdravijehobby.eu

Mobil: +420 724 254 515

E-mail: v.pavlova@email.cz

Adresa firmy:

Chelčického 391
38601
Strakonice I

Otevírací hodiny:

  • Dle objednávek
Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výživové poradenství

Nehubni! Změn svůj životní styl

Published

on

By

„Starej se o své tělo. Je to jediné místo, kde můžeš žít.“ —  Jim Rohn

Zdravý životní styl se skládá z několika vrstev. První vrstva je okem viditelná. Je jím fyzické tělo, které můžeme zdravotně ovlivnit stravou a pohybem. Fyzické tělo je kmitající energie, kterou můžeme léčit také mentálně, například pomocí barev, vibrací a myšlenek. Psychické zdraví je polovinou našeho fyzického zdraví, proto je zapotřebí si vyřešit minulost, toxické vztahy a své strachy, kterými se blokuje naše tělo, které v sobě nemá vnitřní klid.

Fyzické problémy jsou většinou projevem naší nerovnováhy v životě. Vycházejí z neschopnosti vzít zodpovědnost za svůj život a nechtít se změnit. Cesta změny a seberozvoje není jednoduchá, je dokonce nekonečná. Cesta sebepoznání je vývoj a především volba, která opravdu stojí za to!

„Abychom byli schopní naslouchat životu, potřebujeme odvahu, čistou mysl a otevřené srdce. Abychom byli schopní s životem kráčet bok po boku, potřebujeme zdravé tělo i ducha.“ Bára Erben

Bára Erben se věnuje koučinku ve změně životního stylu se zaměřením pozornosti na fyzické tělo. Při redukci váhy je potřeba kalorický deficit, omezit nezdravé tuky, sacharidy a rychlé cukry. Při zdravotních problémech je potřeba se zaměřit na příčinu.

Program Jsme FIT, který vede Bára Erben, nabízí klientům budování správných a zdravých stravovacích návyků, kdy klienti nedrží diety, ale mění životní styl tak, aby jim vydržel dlouhodobě a nevznikl pouze jojo-efekt. Program zahrnuje také spousty jednoduchých receptů, sestavený individuální nutriční plán, možnost se vzdělávat v oblasti zdraví a nekonečné inspirace ve facebookové skupině Jsme FIT – s lehkostí a radostí.

Bára se snaží klientům ukázat to, čeho si doposud nebyli schopni všimnout sami. Podstatou její práce je neustálý kontakt s klienty, motivovat je, přistupovat k nim s osobním přístupem a pravidelnými konzultacemi. Zaměřuje se na preventivní posilování imunity a udržuje tělo svěží a krásné.

Do jídelníčku zahrnuje výživově hodnotné produkty od Herbalife nutrition, které udržují organismus čistý a vyživený. Redukce váhy nebo jen zdravý životní styl s vyváženým jídelníčkem je naprosto zvládnutelný pro každého, kdo je rozhodnutý udělat první krok. Při dalších krocích, už jde klient s průvodcem jménem Bára, aby pochopil důležitost svého těla.

S lehkostí a radostí
Bára Erben

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Výživové poradenství

Konference ukázala význam výživy v prevenci nemocí i cestu k udržitelnosti

Published

on

By

Ve středu 23. září se v Praze uskutečnila odborná konference nazvaná Výživa ve 21. století. Konference se zabývala důležitostí výživy a jejím dopadem na zdraví dětí, dospělých a seniorů. Věnovala se významu výživy a zdravého životního stylu v prevenci nemocí a posilování imunity, jedním z témat byla také udržitelnost produkce potravin.

Výživa má na lidské zdraví zásadní vliv. Zvláště v současné době provázené obavami z pandemie Covid-19 se ukazuje, jaký význam má prevence a posilování imunity, ke kterým správná výživa a zdravotní styl výrazně přispívají. Dopady výživy na lidské zdraví byly hlavním tématem, které se prolínalo celou konferencí. Příspěvky se věnovaly i dalším oblastem, jejichž význam dnes roste, jako jsou environmentální aspekty výživy a udržitelnost výroby potravin.

Propojení výživy, potravin a zdraví v obecné rovině se věnoval první z pěti tematických bloků konference. Vedle předních expertů z oblasti výživy a potravin vystoupil také MUDr. P. Tláskal, CSc., předseda Společnosti pro výživu a vedoucí lékař oddělení léčebné výživy Fakultní nemocnice v Motole. Ve svém příspěvku hovořil o úloze Společnosti pro výživu v podpoře zdraví. Mimo jiné uvedl: „Na rozdíl od covidové infekce, jejíž zdravotní rizika si bezprostředně uvědomujeme, ovlivňuje výživa stav našeho zdraví často dlouhodobě, někdy i skrytě. Může tak aktivovat rozvoj onemocnění, která se ke komplikacím infekce připojují. Studie WHO získané třicetiletým sledováním výživy obyvatel 195 registrovaných zemí ukázaly, že každý pátý člověk umírá předčasně v souvislosti s nesprávnými stravovacími návyky.

Druhá část programu byla zaměřená na výživu dětí, odborníci hovořili o stravování dětí školního věku a významu výživy pro zdravý vývoj dětí. Zdůraznili důležitost školního stravování, které má denně vliv na výživu až 1 440 000 dětí z mateřských, základních a středních škol. V třetím bloku se pozornost zaměřila na dospělou populaci a změny jejích stravovacích zvyklostí. Příspěvky mimo jiné upozornily, že současné výživové trendy se mnohdy pohybují na opačných stranách spektra – od veganství na straně jedné až po paleo trend na straně druhé, což ztěžuje spotřebitelům orientaci a komplikuje hledání relevantních informací. Čtvrtá část konference se pak věnovala otázkám výživy seniorů, tedy oblasti, která s pandemií Covid-19 získala ještě větší důležitost než dříve.

Příspěvky v posledním bloku konference se zaměřily na environmentální aspekty výživy, tedy jaké dopady na lidskou výživu jsou spojené s dnešním důrazem na ochranu životního prostředí a bojem proti změně klimatu. Experti se věnovali otázce, jak se ochrana životního prostředí může projevit ve výživových doporučeních nebo zda je možné udržitelně produkovat potraviny prospěšné zdraví. V příspěvcích zaznělo varování, že globální systém produkce potravin dnes překračuje 5 z 9 environmentálních limitů Země. Odborníci také upozornili, že lidstvo získává dvě třetiny energie z pouhých čtyř plodin – kukuřice, pšenice, rýže a sóji – přičemž pro lidskou výživu je využitelných asi 50 tisíc druhů rostlin.

Záštitu nad konferencí převzali ministr zemědělství, ministr zdravotnictví a ministerstvo školství. Konference se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství České republiky.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Vlasy, kůže, nehty

Suchá pokožka je problém, který můžete zmírnit pomocí potravin

Published

on

Majitelé suché pokožky nemají na růžích ustláno. Každodenní život jim znepříjemňuje svědění, šupinatění a v horším případě i bolestivé praskání. Kdyby to šlo, svlékli by problematickou kůži jako had. Jenomže nic takového možné není a nezbývá, než se s problémem vypořádat jiným způsobem. Mimo jiné i změnou skladby jídelníčku – některé potraviny mohou suché kůži výrazně prospět, a proto by je měl dotyčný konzumovat pravidelně. Jiné je naopak vhodné vyřadit, protože vysoušení pleti podporují.

(Pokračování textu…)

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:
Continue Reading

Nové články

Copyright © 2024 ZdravaVyziva.net