Pozor! Tyto partie těla spolehlivě prozradí váš věk!

0
345

Většina z nás klade velký důraz na svůj vzhled. Ostatně v současné době, kdy na nás ze všech stran „vyskakují“ dokonalí lidé bez jediné chybičky, nám ani nic jiného nezbývá. Hodnota člověka se často posuzuje podle jeho vizáže. Nepodceňujeme především péči o obličej, existují však partie těla, které prozradí věk daleko dřív a mnohem spolehlivěji. Které to jsou?

Obsah článku

Ruce

Ruce představují důležitou vizitku našeho těla. Zanedbaná manikúra, vystouplé žíly, suchá, vrásčitá a tenká kůže či pigmentové skvrny však zrovna velkou parádu nenadělají. Přitom ty posledně jmenované netrápí jen naše babičky, objevit se mohou i u žen mnohem mladších. Za jejich vznikem stojí nedostatečná ochrana před UV zářením. Nepodceňujte proto význam slunečních krémů a poctivě kůži mažte, a to nejen v létě. Nebezpečné paprsky totiž útočí neustále. Pokud už se „stařeckými“ skvrnami bojujete, pak můžete vyzkoušet laserové ošetření, které je nejen zredukuje, ale pokožku i výrazně omladí.

Krk

Každodenní péči o obličej už má většina žen dobře zažitou. Bohužel však kosmetické přípravky nanáší pouze na tvář a zapomínají na oblast krku a dekoltu, kde se známky stárnutí projevují nejviditelněji. Nechcete-li tedy bojovat s vráskami na krku ani s povislou kůží, pravidelně používejte krémy a čas od času aplikujte také pleťovou masku. Omladit tuto oblast můžete i speciálními ošetřeními, která „opraví“ poškozené buňky a stimulují pokožku. V poslední době se často využívá krevní plazma.

Paže

Dost „upovídané“ pokud jde o věk, dovedou být i paže. Možná vás překvapí, že mnozí pánové považují oblast ramen a dlouhé paže za jednu z nejatraktivnějších částí ženského těla. Tílka a šaty bez ramínek však nemilosrdně odhalí všechny vady, a to včetně nevzhledných strií a povolené kůže na spodní straně paží. Za ni může celá řada příčin, vedle hormonálních změn a nadváhy, je to právě i stárnutí. Posílit ochablé svalstvo můžete cvičením, ale nevzhledných „zbytků“ kůže se vám podaří zbavit jen stěží. Nechcete-li nedostatky maskovat ani se vzdávat topů, overalů či večerních rób, můžete si je nechat odstranit chirurgicky. Větší převisy řešte pomocí liposukce, ty menší pak radiofrekvencí, ultrazvukem či populárními mezonitěmi, které pokožku konturují a vypnou. Tak zbavte se vašich mindráků – pamatujte, že věk je jenom číslo!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here