Lávové grily jsou čím dál tím oblíbenější. Díky čemu je z nich jídlo zdravější?

0
365

Gril na dřevěné uhlí už není jediný na trhu. Současná nabídka je opravdu široká. Někdo může zvolit třeba gril elektrický nebo plynový. Do poslední kategorie spadá lávový gril.  Ten se stává poslední dobou velmi oblíbeným. Jaké jsou jeho výhody?

Rychlost a jednoduchost

Každý by si měl ujasnit, co od svého grilu očekává a jak často ho bude používat. Základem je, aby byl rychlý a jednoduchý na ovládání.  To u lávového grilu zajišťují lávové kameny, které mají skvělé tepelné vlastnosti. Pod nimi jsou umístěny plynové hořáky, které kameny rychle ohřejí na požadovanou teplotu.

Spolehlivost a čistota nade vše

Dále je dobré se řídit tím, aby byl gril spolehlivý – i ve smyslu stability. Nechcete přece, aby se nakláněl nebo byl špatně sestavený, a nakonec někoho popálil. Lávové kameny mají tzv. porézní funkci. To znamená, že zaručují samočisticí efekt. Pro jejich důkladně čištění je nejlepší zapnout plynové hořáky na maximum, aby se vypálily nečistoty.

Zdravější varianta přípravy

Už výše zmiňovaný porézní povrch zajišťuje zdravější grilování. Dokáže vstřebávat odkapávající tuky z potravin a snižovat produkci škodlivin. Navíc kontroluje oheň a snižuje u něj tendence ke vzplanutí, které by způsobilo připalování jídla. Ať už jste masoví nebo máte raději zeleninu na gril, všechno bude připraveno chutným a zdravým způsobem.

Výhody lávových grilů v kostce

Lávové grily jsou čím dál tím oblíbenějšími pomocníky mnohých kuchařů při přípravě grilovaných pokrmů jak doma, tak v restauraci. Proč? Protože zajistí:

  • Rychlé rozpalování
  • Jednoduchý provoz
  • Udržování stále teploty během grilování
  • Přípravu zdravějšího jídla
  • Nenáročnou údržbu

Pokud si plánujete pořídit lávový gril, mějte na paměti důležitou věc. Lávové kameny mají omezenou životnost, která záleží na tom, jak moc je využíváte. Nicméně ani to nebrání častému grilování, protože jejich výměna není náročná ani na shánění ani finančně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here