Jak vypadá pravá thajská masáž

0
994

O tom, že mají masáže blahodárné účinky na tělo i duši, není třeba diskutovat. Pokud jste si ještě nikdy žádnou nedopřáli, je nejvyšší čas to napravit. Jak si ale mezi takovým obrovským výběrem masáží zvolit tu správnou? A do jakého masážního studia se vydat?

Nejdelší historii mají masáže v Asii, konkrétně v Thajsku. Podle legendy s nimi započal ájurvédský lékař Shivago Komarpaj, který je dodnes uctíván. V 5. století př. n. l. byl dokonce osobním lékařem Buddhy. Nelze ale tvrdit, že historie thajských masáží leží jen na tomto jediném člověku. Podílí se na ní spousta odborníků. Ostatně v Thajsku dodnes existují školy masáží a Evropané získávají při dotyku jejich žáků pocit, že mají snad zázračné ruce.

K čemu všemu jsou thajské masáže dobré?

Víte, že o thajských masážích se občas mluví jako o józe pro líné? Protáhne svaly po celém těle, uleví při bolesti a potlačuje důsledky poškození tkáně. Thajská masáž se snaží protlačovat body a prohýbat, což je rozdíl oproti klasickému masírování, kde se využívá zejména hnětení. Masér tělo pacienta protlačuje palci, patou, koleny, dlaní či předloktím. Podle odborníků byste si pro trvalý efekt měli dopřát aspoň hodinu masáže každé dva týdny.

A co se tím trvalým efektem myslí? Masáže vás dokážou očistit od toxinů a škodlivých látek, zlepší krevní oběh, posílí nervovou soustavu, zmírní působení stresu, odstraní svalové křeče a napětí, učiní svaly, klouby a šlachy lépe ohybné.

Jaké všechny druhy masáží se provádí?

Je jich mnoho a záleží na tom, jaké části těla potřebujete ulevit. Tradiční thajská masáž se zaměřuje na celé tělo, podobně thajská olejová masáž. Relaxační aroma olejová varianta dá kromě tělu odpočinout i všem smyslům. Ponoříte se do nádherné vůně a odpočinete si.

Při masážích se mohou používat různé pomůcky, olej je jen jednou z nich. Často jsou využívány také lávové kameny, které vám tělo prohřejí, nebo bylinné měšce. I ty jsou předem nahřívány, protože je známé, že teplo uvolňuje svaly.

Svou speciální masáž si pak mohou dostat těhotné ženy. Zmírňuje nevolnosti, ulevuje kloubům a od bolesti zad. Je vhodná od třetího měsíce těhotenství až do porodu.

Dále samozřejmě existují typy masáží zaměřené výhradně na určité části těla – záda, hlavy, krku a ramen nebo nohou.

Kam se na masáž vydat?

Jestliže toužíte po zázračném dotyku thajských rukou, vydejte se tam, kde masírují skutečné Thajky nebo Thajci. Spousta salonů slibuje thajské masáže, ale pak v nich narazíte na české maséry. Ne že by nebyli šikovní, ale požitek z masáže od školené Thajky je přece jenom jiný. Zkuste thajské masáže Praha v salonu LANNA K a jistě nebudete zklamaní. Po Praze má rovnou tři pobočky a objednat se můžete online.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here