Zatočte s bolestí kolenních kloubů při lyžování. Pomůže vám kolenní ortéza

0
633

Milujete lyžování, ale bolí vás z něj klouby? Stal se vám na lyžích vážný úraz kolene? Kvalitní čtyřbodová ortéza vám pomůže dostat se do formy a také je vhodnou prevencí proti poranění kolenního kloubu.

Proč používat ortézu při zimních sportech

Lyže a snowboard enormně zatěžují kolena. Dříve nebo později řadu lyžařů nebo snowboardistů dostihne velká bolest kolenních kloubů, kterou musí akutně vyřešit. Kvalitní ortéza vám od bolesti kloubů uleví. Ortéza kloub ochrání, díky ní nebudou vazy přetěžovány a váha těla se rovnoměrněji rozloží. Pokud jste po operaci nebo úraze, kolenní ortéza nemocný kloub spolehlivě ochrání. Ortéza vám pomůže s návratem k lyžování již rok po operaci. Zamezí nestabilitě kolenního kloubu, pomůže při problémech s postranními i křížovými vazy, když není koleno po operaci úplně zdravé.

Proč si vybrat kolenní ortézu CTi OTS od společnosti Össur®

Čtyřbodové ortézy CTi OTS od společnosti Össur® mají karbonovou konstrukci, na kterou je celoživotní záruka. Ortéza je kvalitní, bytelná a zároveň lehká a její nošení vás nezatíží. Pacientovi nabízí velmi vysoký komfort i díky patentovaným výstelkám. Ortéza je opatřena polycentrickým kloubem z nerezové oceli, který je registrován pod označením oceli Accutrac®. Díky kloubu je končetina správně vedena a zároveň limituje možnosti extenze (propnutí) a flexe (ohybu). Gelové výstelky na holeni Össur® Sensil® Silicone zajistí, aby se ortéza neposouvala po noze ani při nejnáročnějším pohybu, mezi který patří lyžování a snowboard. Výstelky můžete vyměnit za různě silné, nekloužou a jsou hypoalergenní. Ortéza se noze velmi dobře a snadno přizpůsobí díky tibiálnímu popruhu a pružným objímkám. Hrany jsou zaoblené a do pokožky se nezarývají. Pacient si na ortézu rychle zvykne. Konstrukce má nízký profil, není robustní a pod oblečením není vidět. Ortézu si můžete vypůjčit v půjčovně ortéz, nebo si ji můžete v e-shopu www.pujcovnamotodlahy.cz rovnou koupit.

Ortéza na lyže: Ano nebo ne?

Ortézu ocení na lyžích sportovci, kteří pociťují bolesti kloubů. Bolest se úplně nerozjela, ale je sjezdovku od sjezdovky větší. Ortéza kloubu uleví od bolesti a zároveň jej ochrání. Pokud jezdíte na lyže nebo na snowboard často a trápí vás kolena, vyplatí se do ortézy investovat, protože vám poskytne prevenci proti poškození kloubu. Dále ortézu na lyžování ocení ti sportovci, kteří měli vážný úraz nebo jsou dokonce po operaci. Ortéza se skvěle hodí také pro hokejisty a snowboardisty.

Jakou ortézu si vybrat?

Ortézu si před nákupem nebo vypůjčením můžete vyzkoušet v obchodě www.pujcovnamotodlahy.cz. Na výběr máte dvě kolenní ortézy CTi OTS a FLEX. Obě ortézy jsou nesmírně kvalitní a mají velmi podobné vlastnosti. Ortéza CTi OTS je určena spíše pro muže, respektive pro větší postavy. Muži si ji často půjčují nebo pořizují na sjezdové lyžování, snowboarding, hokej. Ortéza FLEX se hodí spíše pro ženy a i ty ji využívají k zimním sportům. Čtyřbodovou ortézu jednoduše nastavíte, přizpůsobíte ji končetině velmi dobře. Obě ortézy mají nízký profil, jsou pohodlné, netlačí na noze, rychle si na ně zvyknete. Maximálně stabilizují kolenní kloub, ochrání ho před úrazem a uleví kolenům od bolesti.

Jak si mohu ortézu objednat?

Je to snadné. V e-shopu www.pujcovnamotodlahy.cz si můžete ortézu vypůjčit nebo koupit. V obou případech si musíte ortézu vyzkoušet. Je to důležité pro to, aby vám dobře seděla a užitek z jejího nošení byl co největší. Na telefonním čísle + 420 602 155 136 nebo na e-mailu info@proormedent.cz si domluvíte schůzku a vyškolený personál vám ortézy rád ukáže a pomůže vám při osobní schůzce s výběrem té nejvhodnější ortézy. Ortézy se půjčují na týden. Týdenní výpůjčka stojí 1200 Kč i s DPH. Cena jedné ortézy se pohybuje okolo 15 000 Kč i s DPH.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here