Jedlé nádobí nejenom pro velké jedlíky, ale i milovníky ekologie

0
914

Máte opravdu velký hlad? Takový, že byste s pokrmem snědli i talíř, na němž je servírovaný? A co vám v tom brání?

Léto přeje grilování, oslavám a večírkům pod širým nebem. Na nichž se samozřejmě podává dobré jídlo a pití. To je však zapotřebí oslavencům a účastníkům večírku nějak servírovat. Praktické jsou jednorázové talíře, kelímky a tácky. Ideálně ty plně recyklovatelné. Nebo přímo jedlé, které se oprávněně stávají vyhledávaným artiklem nejenom ekologických aktivistů. Je totiž možné je recyklovat i sníst.

Jedlé talíře, misky i brčka

Jedlé nádobí, to jsou jedlé talíře, misky, lžičky, brčka, kelímky, míchátka na kávu, ale třeba i sushi hůlky. Na nichž si pochutnáte i spolu s touto japonskou delikatesou. Z čeho je jedlé nádobí vyrobeno?

Sušenka a kelímek v jednom

Nemějte strach, dobře si na něm pochutnáte. Třeba takový jedlý kelímek, to je ve své podstatě velmi dobrá sušenka. Vyrobená z ovesných otrub, pšeničné mouky, vody a cukru. Speciální technologie navíc umožňuje servírovat v ní i teplou polévku, kávu a čaj. Aniž by se kelímek rozpustil či změnil svůj tvar.

Kakaové jedlé lžičky

Velmi chutné jsou i jedlé lžičky, obzvláště ty s příchutí kakaa. A pečené ve speciálních formách, která zaručuje, že lžička nijak neovlivní chuť konzumovaného nápoje či pokrmu. K dezertům a zmrzlinám přímo ideální.

Těstovinová jedlá brčka

Dalším hitem jsou jedlá brčka, tentokrát těstovinová. Takže vlastně takové pevné a odolné makarony. Které však poté, co přijdou do styku s tekutinou, opět nezmění svůj tvar. A potom, co doslouží, si na nich opět budete moci pochutnat. Buď si je uvaříte, nebo si je dáte syrové.

S jedlým nádobím se také zabavíte

Jedlé nádobí, jak vidíte, může být skvělou zábavou. Především pro děti, které spolu s dobrou zmrzlinou zbaští i kelímek. Jejich role však sahá mnohem dál. Jedlé nádobí velkou měrou může přispět k ochraně životního prostředí a naší planety.

Přispějte svou kapkou do mlýna

Jsou to právě tuny plastů v oceánech, které zabíjejí mořské živočichy a ohrožují celý ekosystém. Tuny mikrotenových sáčků, plastových lahví a právě jednorázových brček. Pokud je vyměníme za ty jedlé, přispějeme svou kapkou do mlýna. A milion takových kapek už může představovat poměrně zásadní změnu.

 

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here