Jedlé nádobí je funkční, hezké i chutné. Vyzkoušejte jej

0
79

Kdo z nás by si nepřál, aby byla Země v lepším stavu, než je. Přispíváme ke zlepšení už poměrně mnoha způsoby, a je tady další, který se vám bude jistě líbit. Jde o jedlé nádobí, které skvěle využijete při venkovních oslavách, párty, nebo při sešlosti s kamarádkami, ale i při večeru ve dvou.

Z čeho je jedlé nádobí vyrobeno

Vše, co jedlé nádobí obsahuje, je zcela přírodní. Kupříkladu jedlá brčka jsou jako velké makaróny, a stejně tak si je jako makaróny můžete po použití uvařit. Takové jedlé lžičky jsou vyráběny např. ze směsi cereálních mouček a pro chuť i barvu jsou rozlišeny kořením nebo kakaovým práškem. A co takové jedlé talíře? Taky ty jsou vyráběny např. ze 100 % pšeničných otrub. Sice se nehodí do myčky, směle je ale můžete použít do mikrovlnné trouby.

Proč právě jedlé nádobí?

Jedlé talíře, kelímky, příbory, lžičky a další, skvěle nahradí běžné nádobí, ale také skleněné, dřevěné, kovové, či to jednorázové papírové a plastové, kterého je ročně vyprodukováno zbytečně mnoho.

Právě jedlé nádobí pomůže snížit spotřebu plastových jednorázových typů nádobí, navíc si na něm pochutnáte, uvaříte si jej, anebo jej odnesete na kompost, kde se rychle zcela rozloží.

Nadšeni budou i ti, kdo mají rádi cool vychytávky. Jedlé nádobí je totiž skvělá vychytávka, kterou můžete inspirovat ostatní zúčastněné k ekologičtějšímu způsobu života. Je i designově hezky zpracované, rozhodně budete pyšní, na čem hostům pokrmy servírujete.

Jak dlouho vydrží

Je to u každého typu jedlého nádobí jinak. Třeba jedlé kelímky udrží tekutinu i 12 hodin. Přitom ale už za cca 40 minut je krásně křupavý k zakousnutí, ideální ke konzumaci po dopití čaje nebo třeba kávy. Co se týče jedlých talířů, tady je doporučeno servírovat na ně jídlo cca pět minut před konzumací. Jedlá brčka zase vydrží ve stabilním stavu asi 60 minut. Podíváme-li se na jedlé lžíce, ty vydrží asi 30 minut, než se začnou deformovat. Vždy, u každého typu nádobí, budete mít dostatek času pokrm sníst nebo vypít. Nemusíte se bát ani změny chuti pokrmů, které budete jíst z jedlého nádobí nebo s jeho pomocí.

Vyzkoušejte jedlé nádobí a uvidíte, že se stane vaším stálým partnerem u venkovních oslav, párty i přátelských posezení.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here