Zdravotní vložky do bot

0
646

Chodidlo tvoří jedinou styčnou plochu člověka se zemí, je tedy velmi důležité dbát na to, aby bylo zdravé a silné. Chodidla nás musí nosit každý den, ať už stojíme na zastávce na autobus, jdeme na nákup, nebo sportujeme. Vždy tu pro nás musí být, a tak bychom jim měli věnovat také trochu péče. Chodidla jsou složena z 28 kostí, 107 vazů a 27 svalů, které je třeba rozvíjet a posilovat. Zejména jde o to, že jsme si kolem sebe vystavěli pohodlná města s rovnými silnicemi, chodníky i podlahami doma. Naše chodidla jsou však stavěná na chůzi v proměnlivém terénu, ať už po trávě, po písku a kamenech ap, tím se komplexně posilují. Když jim tuto zátěž nedopřejeme, často ochabují, zplošťují se (propadá se podélná i příčná klenba), slábnou svaly i vazy.

Jak se starat o chodidla

Jsou tu dvě hlavní klenby – podélná a příčná, které drží chodidlo ve správném postavení a díky nim noha taky tlumí nárazy a dokáže reagovat na nestabilní podklad. Pokud nefungují správně, může to způsobit celou řadu obtíží do budoucna. Zdaleka nejde jen o potíže plosek, špatně fungující či deformovaná chodidla mají za následek odchylky v postavení kotníků, kolen a kyčlí, které deformity chodidel vyvažují, ale samy se tak dostávají do nevhodného postavení. To nechceme, proto je dobré používat ortopedicky tvarované vložky do bot Sidas, které pomohou chodidla držet tak, jak mají být. Poskytují oporu a podporu podélné a dle modelu případně i příčné klenběstabilizují nohu v botě a v drtivé většině také lépe tlumí nárazy.

Při pořizování vložek do bot je dobré rozlišovat, zda chcete ortopedické vložky do běžné denní obuvi, nebo zda je budete používat ke sportu. Při sportu je totiž noha zatěžována jinak a více a chodidlo potřebuje jinou oporu při běhu, sjezdu na lyžích a chůzi. Prohlédněte si sortiment francouzského výrobce vložek do bot Sidas, který vám nabídne celou řadu modelů vložek do bot, ze kterých můžete vybírat dle svého chodidla, obuvi a aktivity. Udělejte pro vaše nohy maximum a dejte jim potřebnou oporu v podobě zdravotních vložek do bot.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here