Jaké prášky na alergii opravdu zabírají? Ptají se alergici

0
5215

S příchodem jarního období se začínají probouzet alergie, které vyvolává kvetoucí tráva či pyl. Ulicemi prochází nespočetné množství lidí s kapesníkem v ruce, přičemž důvodem jejich rýmy a kýchání není chřipková epidemie, ale za vším stojí alergie vyvolaná rozkvétajícími stromy. Pokud patříte do skupiny alergiků, pak určitě víte, o čem mluvíme. Procházka jarní přírodou je pro vás doslova hororová představa. Současný trh však nabízí různé prášky na alergii, nicméně ne všechny zabírají tak, jak výrobce na reklamním letáčku slibuje.

Alergickou reakci zmírníte i bez požití tobolek. Stačí omezit kontakt s alergenem. Ale je možné nechodit několik týdnů ven jen kvůli tomu, že vám všudypřítomné květy způsobují sennou rýmu?

Alergie se léčí antihistaminiky

Pro nastavení správné léčby je nezbytné navštívit alergologa, který diagnostikuje, na co má váš organismus vybudovanou alergii. Potom je stanoven správný lék na alergii. Pokud však nemáte čas navštívit odborníka, ale chtěli byste s alergií zatočit jednou provždy, jsou k dostání i léky na alergii bez předpisu.

Jednou z možností jsou antihistaminika účinkující proti histaminu, což je látka vyvolávající alergickou reakci. Jakmile narazíte na silný alergen, který podráždí vaše sliznice mnohem více než obvykle, měli byste mít po ruce úlevové léky. Pro správný odhad toho, kdy nastoupí alergie, slouží takzvaný pylový kalendář.

Jaké existují léky na alergii bez předpisu?

Se sennou rýmou, perzistující alergickou rýmou a chronickou kopřivkou si hravě poradí Analergin Neo obsahující látku levocetirizin. Prášky nejsou určené pro děti mladší šesti let, ale případně se musíte poradit s lékařem. Obvykle se užívá jedna potahovaná tobolka denně. Délka podávání tablet závisí na tom, jaký průběh má vaše alergie.

Pomohl vám článek? Hodnoťte jej:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here