Jak si poradit s dráždivým kašlem?

0
737

Jen ti neotrlejší jedinci se vyhnou nemocem, jako jsou chřipka, angína, nachlazení, rýma a kašel. Na ucpaný nos si koupíme nosní sprej, na horečku si dopřejeme prášky, ale kašel s námi dokáže pěkně zamávat. Je zajímavé, že mnoho lidí neví, jakým typem vlastně trpí, proto jej špatně léčí.

Skoncujte s ním raz, dva, tři

Obranný reflex, kašel, jež očišťuje dýchací cesty od špatných látek, může být i průvodcem závažnějších onemocnění. Faktem je, že má mnoho příčin, jako jsou virová onemocnění, záněty dýchacích cest, akutní laryngitida, chřipka, zápal plic, astma anebo chronická obstrukční plicní nemoc. Je doprovázen vypuzováním chrchle, ale v mnoha případech se vyskytuje absence sputa, což signalizuje neproduktivní formu. Dráždivý kašel (http://www.stoptussin.cz/suchy-drazdivy-kasel.php ) je nebezpečný právě kvůli nevykašlávání hlenu. Nejčastěji je spojován se zánětem horních cest dýchacích a okolních dutin. Bývá léčen antitusiky.

Co dělat s dráždivým kašlem u dětí?

Tento typ kašle patří k nejnepříjemnějším, protože vyčerpává. Člověk se při něm doslova dusí. Nejhorší je to v noci. Ke zhoršení pak dochází v suchém a teplém prostředí. Nejvíce jím trpí malé děti, proto není divu, že je doprovázen zvracením. Kašel u dětí (http://www.stoptussin.cz/kasel-u-deti.php) je nutné tlumit léky, které nemají přídavek kodeinu. Klíčem k úspěchu je podávání malých dávek tekutiny, jako jsou plicní směsi, voda. K osvědčeným radám patří přikládání Priessnitzova obkladu na krk, samozřejmě bez igelitového sáčku. Rodiče by měli v pokoji zvlhčovat vzduch, ať už zvlhčovačem anebo mokrým ručníkem. Základem je časté větrání, zvýšená poloha spaní, podávání bylinných sirupů a péče o průchodnost nosu.

Dráždivý kašel nepodceňujte! Uzdravení může trvat 6 – 8 týdnů! Věnujte svému dítěti maximální pozornost a dbejte na přísun vitamínů i dostatečný pitný režim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here