Infračervená žárovka najde uplatnění na farmách, v teráriích i v kuchyních

0
826

Poprvé se žárovka rozsvítila v roce 1879, přičemž v té době dokázala svítit 40 hodin. Postupem času se však začaly technologie zdokonalovat, a proto máme v současné době na výběr z několika různých kategorií, mezi nimiž najdete i takzvané infra žárovky.

Infračervená žárovka má široké uplatnění. Používá se především k výhřevu farem a terárií, ale nemalou úlohu má také v kuchyni a v oblasti zdraví. Pro srovnání, teplo z infračervené žárovky dokáže na rozdíl od tepla z kovových, keramických a plastových výhřevných těles proniknout hlouběji do těla. Odborníci se shodují, že světelné záření o vlnové délce cca 1200 nm napomáhá zdravému vývoji mladého organismu.

K čemu se používají infra žárovky?

Speciální infra žárovky mají pozitivní účinky na krevní oběh organismu, biochemickou aktivitu a odolnost tkání, ba dokonce i na imunitu zvířat. Infračervené záření navíc urychluje proces růstu a používá se v kuchyních na potraviny. V chovatelství se infračervené světlo instaluje na farmy, kde se chovají mláďata selat či kuřat.

Když se řekne infračervené záření, každý si ihned představí červené světlo, avšak k dostání jsou i v čiré barvě, kdy barva nemá žádný vliv na kvalitu ohřevu. Skleněné banky jsou v různých kvalitách, a tak záleží na tom, v jakém prostředí bude žárovka použita.

Existují i úsporné infra žárovky

Pokud se obáváte toho, že se infračervená žárovka projeví na faktuře za elektřinu, potom doporučujeme sáhnout po úsporné variantě, která má oproti ostatním alternativám o 30 % vyšší výkon.

V této specifické kategorii dominuje značka Philips, která nabízí hned několik verzí infra žárovek v různých cenových relacích. Podrobnější nabídku zhlédnete v internetovém obchodu www.e1.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here