Jak na zdravé stravování, když nemáte čas na přípravu jídel

0
3144

Ať už je vaším cílem zhubnout, udržet si váhu či naopak přibrat svaly, základ vždy spočívá ve správném stravování. Dostatečný příjem kalorií z kvalitních zdrojů je tou nejlepší cestou, jak dosáhnout vysněného těla. V zásadě je to jednoduchý princip, ale jeho praktické provedení naráží na problémy s nedostatkem času pro přípravu vlastních zdravých jídel a to, že nevíme, co si máme uvařit a v jaké porci. Naštěstí existuje efektivní řešení.

Krabičková dieta

Řešením je krabičková dieta, kde máte k dispozici 5 nutričně vyvážených jídel na celý den. Celkový příjem kalorií a jejich rozložení mezi makroživiny se odvíjí podle vašich potřeb. V každém denním přídělu jídel máte přesně to, co vaše tělo potřebuje. Nemusíte si nutně brát všech 5 jídel, ale pokud nestíháte hlavně v poledne a večer, bude pro vás vhodný program s obědem a večeří. Důležité je zvolit si odpovídající režim podle vaší tělesné stavby a fyzické aktivity během dne.

Zdravé jídlo vždy připravené

Velikou výhodou je časová úspora a pestrost. Každý den máte jiná jídla bez složitého vymýšlení nových receptů, špinění vlastního nádobí a složitého počítání, jestli jíte dostatečně. Prostě jenom dostanete krabičky a na celý den máte vystaráno. Častým problémem při snaze o hubnutí bývá nedostatečný příjem živin a energie, což paradoxně zdravé hubnutí nepřináší a naopak tím své tělo trápíte.

Krabičková dieta Praha je vhodná pro všechny, kdo se zdravým životním stylem začínají a nechtějí začínat zbytečnými chybami. Vyplatí se také časově vytíženým osobám se sklonem šidit jídlo. S vyváženou dietou dosáhnete nejen svých cílů, ale pomůžete si i ke zlepšení kondice a zdraví. Až budete mít více času a naučíte se základy zdravého stravování, můžete přejít na vlastní jídlo, ale do té doby se krabičková dieta jeví jako zdravotně nezávadné a příjemně jednoduché řešení.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here