Dětská kolika může mít mnoho příčin. Jaké to jsou?

0
1103

Je mnoho nemocí a zdravotních problémů, které se mohou objevit u dětí. Pokud se podíváme na ty hlavní, rozhodně sem patří dětská kolika. Ta může mít hned mnoho různých příčin. Ve spolupráci s webem Detskekoliky.cz se společně podíváme na to, jaké příčiny lze označit za ty skutečně hlavní. Jak se dozvíte, jejich výčet není spojený jenom s tím očekávaným. Tedy jenom s jídlem.

Špatná a nekvalitní strava

Čas od času může bolet břicho i dospělého. A ten má přitom trávicí systém dokonale vyvinutý a na leccos zvyklí. Není proto nic výjimečného, že se daný problém může objevit také u dětí. Hlavním důvodem je samozřejmě strava, se kterou souvisí hned několik rizik. Když se na ně podíváme konkrétně, je to:

  • Strava nevhodná pro věk dítěte
  • Strava příliš těžká
  • Strava vyloženě nezdravá

Trávení laktózy

Laktóza je přirozenou součástí mléka a logicky také mléčných výrobků. Ne vždy ji ale dětský organismus dokáže zpracovat. Pokud si s ní neporadí, vzniká takzvaná intolerance laktózy, která je důvodem, proč se objevuje právě dětská kolika. U většiny dětí dojde k tomu, že se v průběhu let problém sám vyřeší. A do té doby je možné e stravě přidávat speciální enzymy, které jejímu trávení pomohou. Jedním z takový enzymů je takzvaná laktáza. Ta umožní, že není nutné měnit používanou stravu a zároveň nebude ke kolikám a doprovodným také velmi nepříjemným stavům docházet.

Nadměrné množství jídla

Dítě by mělo dostávat tolik jídla, kolik odpovídá jeho věku. Jak z důvodu, že díky tomu nehrozí dětská obezita, tak samozřejmě i z toho důvodu, že nehrozí nadměrné bolesti, které způsobuje právě to, že je žaludek nadměrně plný a tělo nezvládá danou stravu zpracovávat a trávit. Opět platí, že podobné problémy spojené s přejídáním mohou potkat i dospělého, a tak je zcela logické, že do rizikové skupiny jasně patří také menší děti.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here