Dětská kolika může mít mnoho příčin. Jaké to jsou?

0
59

Je mnoho nemocí a zdravotních problémů, které se mohou objevit u dětí. Pokud se podíváme na ty hlavní, rozhodně sem patří dětská kolika. Ta může mít hned mnoho různých příčin. Ve spolupráci s webem Detskekoliky.cz se společně podíváme na to, jaké příčiny lze označit za ty skutečně hlavní. Jak se dozvíte, jejich výčet není spojený jenom s tím očekávaným. Tedy jenom s jídlem.

Špatná a nekvalitní strava

Čas od času může bolet břicho i dospělého. A ten má přitom trávicí systém dokonale vyvinutý a na leccos zvyklí. Není proto nic výjimečného, že se daný problém může objevit také u dětí. Hlavním důvodem je samozřejmě strava, se kterou souvisí hned několik rizik. Když se na ně podíváme konkrétně, je to:

  • Strava nevhodná pro věk dítěte
  • Strava příliš těžká
  • Strava vyloženě nezdravá

Trávení laktózy

Laktóza je přirozenou součástí mléka a logicky také mléčných výrobků. Ne vždy ji ale dětský organismus dokáže zpracovat. Pokud si s ní neporadí, vzniká takzvaná intolerance laktózy, která je důvodem, proč se objevuje právě dětská kolika. U většiny dětí dojde k tomu, že se v průběhu let problém sám vyřeší. A do té doby je možné e stravě přidávat speciální enzymy, které jejímu trávení pomohou. Jedním z takový enzymů je takzvaná laktáza. Ta umožní, že není nutné měnit používanou stravu a zároveň nebude ke kolikám a doprovodným také velmi nepříjemným stavům docházet.

Nadměrné množství jídla

Dítě by mělo dostávat tolik jídla, kolik odpovídá jeho věku. Jak z důvodu, že díky tomu nehrozí dětská obezita, tak samozřejmě i z toho důvodu, že nehrozí nadměrné bolesti, které způsobuje právě to, že je žaludek nadměrně plný a tělo nezvládá danou stravu zpracovávat a trávit. Opět platí, že podobné problémy spojené s přejídáním mohou potkat i dospělého, a tak je zcela logické, že do rizikové skupiny jasně patří také menší děti.

Dětská kolika může mít mnoho příčin. Jaké to jsou?
Ohodnoťte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here