Jakými vlastnostmi by měla disponovat kvalitní matrace?

0
692

Pokud se takřka každé ráno probouzíte s palčivými bolestmi krční páteře, zřejmě je na vině stará a nekomfortní matrace. Jakmile se objeví první zdravotní problémy s páteří, zády, případně i svaly, měli byste začít uvažovat nad výměnou lůžka. Samozřejmě nemusíte kupovat hned celou postel, stačí si vybrat pouze moderní matraci. Poté zdravotní potíže opět zmizí.

Špatný spánek se podepíše na celkovém fyzickém i psychickém stavu. Přece jen, není žádná sláva probouzet se s nepříjemnými migrénami kvůli tomu, že jste se pořádně nevyspali. V práci potom budete myslet pouze na to, jak zase přijdete domů a zdřímnete si, a tudíž se nebudete plně soustředit na své povinnosti, s čímž nebude spokojen váš zaměstnavatel.

Jaké vlastnosti by měla matrace nabídnout?

Současný trh nabízí nespočetné množství matrací, které se liší především svými vlastnostmi. V nabídce jsou matrace pružinové, pěnové, zdravotní, dětské pro seniory a podobně. Záleží tedy na tom, co od kvalitní matrace očekáváte.

V první řadě se zaměřte na to, aby splňovala ergonomické požadavky vašeho těla a byla vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu. Samozřejmostí by měla být prodyšnost, tím pádem se uvnitř nebudou rozmnožovat roztoči a další malé nestvůrky. Dále byste měli mít na paměti, že matrace se má přizpůsobit vám, nikoliv vy jí.

Jak prodloužit životnost matrace?

Dlouhou životnost zajišťuje i správná péče o matraci. Důležité je zkombinovat správně matraci s roštem, aby se prvky vzájemně doplňovaly. Používejte pratelný chránič. Doporučuje se ještě matraci pravidelně otáčet a prohazovat, aby na ní nevznikly proleženiny.

Jestliže tedy sháníte kvalitní matrace, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu Materasso.cz, kde najdete matrace z různých materiálů a s rozličnými vlastnostmi. Určitě narazíte namodel, jenž bude vyhovovat i vašim preferencím.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here