Katalog poradců – Najděte toho svého

0
2107

Rozhodli jste se, že zhubnete a nechcete na to být sami. Vyzkoušeli jste spoustu diet a už jste otráveni z toho, jak se Vám kila stále vrací a vždy s bonusem pár kg navíc. Kdo Vám může pomoci? Co třeba výživový poradce? Kde ho ale najít? Pokud nemáte nikoho v okolí, projděte si katalog poradců. Zde jsou uvedeni všichni výživoví poradci z celé republiky. Najdete zde i jejich webové stránky a kontakty na ně.

Na co koukat při vybírání výživového poradce

Rozhodně by Vás mělo zajímat, jaké vzdělání dotyčný poradce má. Za víkend se rozhodně člověk výživu nenaučí. Správný poradce se musí učit pořád. Proto si dejte pozor na takové „poradce“, kteří získali svůj diplom za pár dní. Takový člověk nebude mít znalosti, které by Vám mohly pomoci.

Nezůstává na místě?

Dále sledujte, jestli se stále vzdělává, nebo jestli si udělal jeden rychlokurz a tím skončil. I to je důležité. Ve výživě se stále objevují nové poznatky, a pokud člověk nestuduje, nemá šanci se orientovat.

Jak pracuje?

Určitě se zeptejte, než se objednáte na konzultaci, jakým způsobem dotyčný pracuje. Doporučuje nějaké doplňky stravy, nebo se jedná pouze o potraviny a úpravu jídelníčku. Případně, co Vám může ještě dotyčný poradce nabídnout? Je to i fitness trenér nebo masér? Prostě si zjistěte co nejvíce o dotyčném člověku.

Osobní zkušenosti výhodou

Má poradce osobní zkušenost? To je také celkem důležité. Pokud je dotyčná osoba od přírody štíhlá, leckdy nechápe, jak se obézní člověk cítí, když se kila stále drží. Ono to zoufalství je někdy opravdu velké, a pokud se s tím člověk nevyrovná a nepopere, může to sklouznout do fáze, že se na to raději „vykašle“, dá si tabulku čokolády, sedne k TV a bude si nadávat a litovat se zároveň. To nechceme.  Jestliže má ale poradce proces hubnutí za sebou, je to jednak motivace pro klienty, a také se umí dotyčný vcítit do toho, jak Vám je. I když si to lidé často neuvědomují, toto je hodně důležité.

Zvědavost se tu cení

Sledujte, jestli má poradce osobní přístup. Už když se k němu budete objednávat, můžete poznat, jestli jste pro něho další zdroj příjmu, nebo jestli Vám chce skutečně pomoci. Poradce totiž musí být zvědavý. Musí se Vás vyptávat na Váš život, musí o Vás zjistit vše, co Vás baví, co naopak nemáte rádi, jakým jídlům dáváte přednost apod. Se správným poradcem byste se měli cítit jako s kamarádem… příjemně a nenuceně si popovídat.

Sympatie

Poradce Vám musí sednout. Pokud je Vám ten člověk od pohledu nepříjemný, těžko si k němu najdete cestu. Vzájemné sympatie tam být musí. S tímto člověkem budete řešit spoustu osobních věcí, jako je třeba zácpa, kdy chodíte spát, jestli kojíte, jestli máte problémy s celulitidou apod. Někomu, kdo je Vám nepříjemný takové věci jen stěží řeknete.

Výživové poradny

Výživových poraden je v poslední době velké množství. Zde ale velký pozor. Ne všechny, které existují, jsou opravdu vhodné. V těch větších bývá i více poradců. Často hodně záleží na tom, na koho narazíte. Kamarádka Vám může doporučit poradnu ve Vašem městě, ale pokud nedostanete „přiděleného“ právě jejího poradce, můžete odcházet hodně nespokojení a zklamaní. Záleží na poradci – na jedinci. Každý dělá výživu trošku jinak a každému „sedne“ něco jiného. Proto pokud jdete někam na doporučení, chtějte přímo jméno, na koho se máte obrátit.

Katalog výživových poradců a jeho smysl

Tento katalog byl založen proto, aby sdružoval skutečné výživové poradce. Lidi, kteří mají vzdělání v oboru výživy. Ale i zde platí, co člověk to názor. Někdo preferuje vynechat pečivo, někdo ho naopak doporučuje, někdo je zastánce vegetariánství, někteří jsou naopak silně proti. Při vybírání musíte zvážit spoustu faktorů a vybrat toho, kdo Vám bude nejvíc sympatický ve všech směrech.

Ať už na první pohled nebo i svými názory a vystupováním.

Co můžete očekávat?

Výživový poradce by Vás měl naučit, jak se správně stravovat tak, aby se předcházelo zdravotním komplikacím a pokud máte nadváhu či obezitu, aby se postupně odbourala. Také by měl být schopen Vám doporučit vhodné cvičení.

5/5 - (1 vote)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here