Bambusová móda je v kurzu

0
1054

Bambusový materiál se v posledních letech stal hitem v oblasti módy a oblékání. Vyrábí se ze skutečně přírodních vláken, ten levnější pak obsahuje příměs bavlny. Kvalita je nejlepší devizou bambusových textilií, doporučujeme se proto vždy informovat o tom, jaký podíl je v oblečení zastoupen. Bambusová vlákna se vyznačují čistě přírodním původem. Jsou také mnohem ekologičtější k životnímu prostřední než jiné alternativní materiály. K pěstování bambusu se zpravidla nepoužívají žádná umělá hnojiva. Mezi jeho přednosti patří i výborná rozložitelnost v přírodě, takže nezatěžuje okolní krajinu. Bambusová móda má zkrátka samá příjemná pozitiva.

Bambusové oblečení a jeho výhody

Výhod má bambusové oblečení celou řadu. Na první příčce se určitě umisťuje jeho vysoká antibakteriálnost. O pomyslnou druhou se svorně dělí prodyšnost a absorpce vlhkosti. V tomto ohledu dokáže bambusové vlákno hravě konkurovat těm nejmodernějším umělým vláknům vyráběných špičkovými technologiemi. Vyzdvihnout je nutné rovněž termoregulační vlastnosti. Díky nim vás oblečení udrží v zimě v teple, v létě vás naopak příjemně ochladí. Ještě jste si nepořídili žádné bambusové tričko? Tak to byste to měli urychleně napravit. Po prvním vyzkoušení zjistíte, že je tím nejpříjemnějším, co jste si kdy oblékli.

Bambusové ponožky si zamilujete

Z přírodních materiálů se dnes šije spousta druhů oděvů, ani ponožky proto nejsou v tomto směru žádnou výjimkou. Jsou hypoalergenní, takže udržují vaše namáhaná chodidla ve zdravém prostředí. U ponožek je tato vlastnost obzvláště důležitá, protože je na sobě míváme mnoho hodin v kuse. Máte-li problémy s pocením nohou, nic lepšího jim nemůžete dopřát. V oblasti odvádění vlhkosti je bambusový materiál opravdu nepřekonatelný. Ideální příležitostí, jak si je vyzkoušet, jsou blížící se vánoční svátky. Dárkovým balením bambusových ponožek můžete obdarovat nejen sebe, ale i své blízké.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here